Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Odkaz dňa

Svoje schopnosti môže človek poznať len vtedy, keď sa ich pokúsi využiť.

- anonym -

Prihlásenie

Zapamätať

O I-tingu

Ide o starý veštecký systém, nazývaný tiež aj Knihou premien. Jeho autorom je, podľa jednej z najznámejších legiend o vzniku I-ťing, čínsky cisár Fu Si, ktorý sa vraj narodil po 12-ročnom tehotenstve svojej matky. Podľa legendy cisár meditoval na brehu rieky, keď sa z nej vynoril obrovský zlatý dračí kôň. Cisár bol uchvátený podivnými prekrásnymi obrazcami, ktoré tvorili jeho šupiny, a v tom ho osvietila myšlienka nového vešteckého systému. Dnes je I-ťing jednou z piatich základných čínskych filozofií a pravdepodobne jedným z najstarších dodnes používaných spôsobov veštby na svete.

Čo potrebujete?

Potrebujete tri rovnaké mince. Prehliadnite si obe ich strany a rozhodnite sa, ktorá na vás pôsobí pozitívnejšie, alebo ktorá z nich sa vám viac páči. Ak na vás nepôsobí zvláštne ani jedna z nich, väčšinou sa za pozitívnu stranu berie tá na ktorej je zobrazená hodnota, teda hlava.

Ako postupovať?

Sústreďte sa na otázku, na ktorú chcete poznať odpoveď, na problém, s ktorým si neviete dať rady, alebo na situáciu, v ktorej neviete ako sa máte správať. Teraz hoďte pred seba tri mince.
Ak padne viac „hláv” (pozitývnych strán), nakreslite si plnú čiaru _____ , ktorá predstavuje jang. Pokiaľ padne viac „orlov” (negatívnych strán), nakreslite si prerušovanú čiaru __ __ , jin.
Neustále si držte v hlave svoju otázku a hoďte ešte päťkrát. Čiarky si píšte za každým hodom nad seba zdola nahor.
Po šiestom hode vám vznikne zospodu písaný hexagram. Jeho veštbu si prečítajte. A pamätajte! Veštba sa nemusí vždy týkať vášho problému, pokiaľ vás ma upozorniť na niečo dôležité!

>I-ting

Reklama na stránke | Pravidlá | Kontakt | Na stiahnutie | Cookies * Veštenie naživo zabezpečuje Mediatex s.r.o., P.O.BOX 60, 830 00, Bratislava 3, cena 1 min. hovoru 1,60 EUR s DPH.

OK

×