Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Odkaz dňa

Svoje schopnosti môže človek poznať len vtedy, keď sa ich pokúsi využiť.

- anonym -

Prihlásenie

Zapamätať

Biorytmus

Hľadaj znamenie

Alternatívne terapie

V dnešnej dobe sa môžete stretnúť s veľkým množstvom rôznych alternatívnych terapií sľubujúcich zlepšenie vášho zdravia či už duševnmého, alebo fyzického. Aby ste sa v nich lepšie dokázali zorientovať, pripravili sme pre vás nasledujúci prehľad.

Psychoterapia

Rozhovory, ktoré zbavujú problémov. Základom psychoterapie je možnosť zveriť sa so svojimi problémami, teda prirodzený spôsob, ako sa ľudia vysporiadavajú s každodennými nepríjemnými zážitkami. Všetci vieme, že keď si úprimne pohovoríme so susedkou, ktorej dôverujeme, alebo strávime večer s priateľom, ktorý s porozumením vypočuje všetko, čo mu na seba prezradíme, hneď je nám lepšie. Na trochu formálnejšej úrovni sú sedenia u odborného terapeuta. Každý tento postup je v skutočnosti svojim spôsobom jednoduchou formou psychoterapie.

Psychoterapia však dokáže omnoho viac a môže pomôcť, pokiaľ sú naše problémy príliš zložité a priveľmi zakorenené, aby sa dali vyriešiť normálnymi prostriedkami.

Podobne ako bežná každodenná konverzácia i rozhovor s terapeutom môže mať mnoho podôb - môže sa hovoriť o tom, čo ste zažili, o vašich osobných pocitoch, o tom, ako porozumieť vlastnému správaniu a chovaniu ľudí okolo seba, môžete počúvať povzbudivé rady a niekedy sa dokonca môžu zúčastnení rozhnevať a pohádať sa.

Od obyčajnej konverzácie sa ale psychoterapia líši v tom, že psychoterapeut má odbornú prípravu i prax. To mu umožňuje zorganizovať a riadiť každú návštevu tak, aby si z nej pacient odniesol čo najviac.

>Alternatívne terapie - Psychoterapia

Reklama na stránke | Pravidlá | Kontakt | Na stiahnutie | Cookies * Veštenie naživo zabezpečuje Mediatex s.r.o., P.O.BOX 60, 830 00, Bratislava 3, cena 1 min. hovoru 1,60 EUR s DPH.

OK

×