Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Odkaz dňa

Svoje schopnosti môže človek poznať len vtedy, keď sa ich pokúsi využiť.

- anonym -

Prihlásenie

Zapamätať

Biorytmus

Hľadaj znamenie

Alternatívne terapie

V dnešnej dobe sa môžete stretnúť s veľkým množstvom rôznych alternatívnych terapií sľubujúcich zlepšenie vášho zdravia či už duševnmého, alebo fyzického. Aby ste sa v nich lepšie dokázali zorientovať, pripravili sme pre vás nasledujúci prehľad.

Ajurvéda

Táto všeobjímajúca indická tradičná liečebná sústava sa zaoberá všetkými aspektmi ľudského telesného, duševného a duchovného zdravia. Jej meno ájurvéda pozostáva z dvoch sanskritských slov: ájur "život" a véda "vedenie". Je hlavnou formou lrkárstva v Indii, kde klasickí lekári a ájurvédski liečitelia pracujú bok po boku. Ájurvéda tiež naberá na popularite na Západe, kde stále viac pacientov vyhľadáva rady liečiteľov, ktorí ju prevádzajú.

Jej náuka o prevencii sa v praxi uplatňuje tak, že liečenie prebieha často pred tým, než ľudia vykazujú nejaké známky ochorenia. To od pacientov vyžaduje, aby boli v stálom, tesnom kontakte s terapeutom, ktorý sleduje celý pacientov spôsob života - stravovanie, záujmy, sexuálny život, výber partnera, podmienky doma a v zamestnaní, náboženskú vieru, osobné zvyky atď. - a v prípade potreby odporúča zmeny.

Keď sa objaví choroba, používa sa široká škála liečebných prostriedkov a techník - od konvenčnej chirurgie po liečivá z rastlín a prídavky minerálov, pripravené špeciálne pre potreby každého jednotlivca. Celkom existuje okolo 8000 rôznych liekov určených pre liečenie pacientov - a pre udržanie ich zdravia a dobrej kondície.

Ako liečitelia tvrdia, môžu byť ájurvédické liečebné postupy prospešné každému. Domnievajú sa, že pomáhajú najmä proti stresu a napätiu. Zvláštne úspechy sa ďalej udávajú pri liečení mnoho ochorení vrátane artritídy, astmy, cukrovky, ekzémov, tráviacich problémov, tuberkulózy a vredov.

>Alternatívne terapie - Ajurvéda

Reklama na stránke | Pravidlá | Kontakt | Na stiahnutie | Cookies * Veštenie naživo zabezpečuje Mediatex s.r.o., P.O.BOX 60, 830 00, Bratislava 3, cena 1 min. hovoru 1,60 EUR s DPH.

OK

×