Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Odkaz dňa

Vaše pocity zodpovedajú vašim myšlienkam.

- anonym -

Prihlásenie

Zapamätať

Biorytmus

Panna - slnečný horoskop

Planéta: Merkúr
Živel: zem
Kameň: tigrie oko
Farba: tmavomodrá, strieborná

Symbol tohto znamenia neskorého leta vypovedá o čistote zožatej pôdy, preto toto znamenie charakterizuje postava dievčaťa so snopom klasov. Je to skôr materialisticky založené znamenie, ktoré nestráca čas snívaním, sentimentalita určite nebude patriť k ich typickým vlastnostiam. Planéta Merkúr, ktorá je vládcom znamenia Panny a Blížencov pôsobí na obidve znamenia rozdielne. Merkúr znamenie Panny riadi praktickejšie ako ľahkomyseľné znamenie Blížencov.

Toto zemné znamenie v širšom slova zmysle predstavuje sebaanalýzu, sebadisciplínu, úzkostlivú presnosť, kritiku, uzavretosť a zdržanlivosť. Všetci ľudia, ktorí sa narodili v tomto znamení majú dobré rozlišovacie schopnosti, sú praktickí, usilovní, inteligentní a systematickí. Sú založení veľmi racionálne, stoja nohami pevne na zemi, majú zodpovedný prístup k životu a značný zmysel pre poriadok či súlad.

Ľudia v znamení Panny by si mali život i svoje ciele čo najviac zjednodušiť, inak sa môže stať, že sa pohrúžia do takého množstva podrobností, ktoré ich myseľ nebude schopná obsiahnuť, doslova sa utopia v detailoch, zatiaľ čo im unikne celok. Dobre sa pre nich hodí príslovie „pre stromy nevidieť les“. Čím menej drobností ich bude zaťažovať, tým väčšiu budú mať kapacitu pre zvládnutie vyšších cieľov.

Panny sú starostlivé, obozretné, skôr nesmelé a opatrné, obdarené bohatou fantáziou. Majú silne vyvinutý rozum s analytickými schopnosťami, vynaliezavého ducha a vďaka svojim vlastnostiam môžu riešiť zložité úlohy a objavovať zložité systémy. Sú neustále v strehu, a preto sa len veľmi ťažko dajú preľstiť. A čo určite neznesú je kritika ich počínania. Časté sú tiež ich obavy, že budú nesprávne pochopené, neveria intuícii, otvorenosti, a skôr ako sa pre niečo rozhodnú, chcú si všetko poriadne rozmyslieť.

Ľudia narodení v Panne majú bystrú myseľ, ktorá sa neukľudní, pokiaľ sa nedozvedia všetko o tom, čo chcú poznať. Bývajú nepokojní, uzavretí, roztržití, naivní až cynickí a často im chýba sebadôverou. Sú úzkostliví a nároční čo sa týka práce, jedla, zovňajšku i milostných záležitostí.

Títo ľudia neplytvajú náklonnosťou ani peniazmi. Sú konzervatívni vo výdajoch, nikdy neutrácajú viac ako musia. Nechcú byť nikomu zaviazaní ani na nikom závislí. Majú radi pravdu, dochvíľnosť, hospodárnosť, naopak neznášajú vulgárnosť, lenivosť, prehnaný sentiment a neporiadok. Ľudia Panny sú spravidla tolerantní, ale ak sú zaslepení svojimi vlastnými chybami môže sa veľmi ľahko stať, že budú ešte zaujatejší, než tí, ktorí ich kritizujú.

anny sú veľmi opatrné pri výbere svojho partnera. Vplyvom perfekcionalistickej, náročnej a malichernej povahy môže mať Panna v láske a manželstve problémy. Snáď preto zostáva mnoho ľudí narodených v tomto znamení osamelými. Chcú sa naučiť byť sami sebou a vážiť si svojej osobnosti. Napriek tomu títo ľudia v hĺbke duše túžia po úprimnom, čistom a rýdzom vzťahu, ale boja sa hlbokých citov a nevedia ich vyjadriť.

Sú precitlivelí, obávajú sa kritiky i toho, že ich zle pochopia. S obľubou analyzujú chyby druhých, no tie svoje prehliadajú. Je pre nich ťažké druhého človeka pochváliť či zalichotiť mu. Veľká láska však môže týchto jedincov dosť výrazne ovplyvniť.

V manželstve Panny vyžadujú, aby sa ich partneri chovali zdržanlivo a mierne. Všetkému v rodine určujú svoje miesto a čas, všetko musí prebiehať v "panenskom" poriadku. V láske hľadajú skôr kvalitu než kvantitu. V manželstve sú verní, spravidla uzatvárajú manželstvo po dlhých rokoch známosti. Za tú dobu podrobia svojho partnera nejednej tvrdej skúške.

Najvhodnejší partneri: Panna, Škorpión, Kozorožec, Býk, Rak

Najnevhodnejší partneri: Strelec, Ryby, Blíženci

Navzdory svojim preplneným domácim lekárničkám majú Panny dobré zdravie a veľmi často venujú značnú pozornosť zdravému životnému štýlu. Ich starostlivosť o vlastné zdravie bráni vážnejším chorobám. Ich myseľ ale ovláda značná predstavivosť, ktorá často vyvoláva strach z nehôd a chorôb. To môže viesť k tomu, že sa stanú hypochondrami alebo si narušia svoj zdravotný stav vďaka silne prežívanému psychickému napätiu. Tiež vo chvíľach, keď nechcú niekam ísť alebo niečo urobiť sa uchyľujú k tomu, že predstierajú chorobu.

Títo ľudia by nemali nikdy zostávať príliš sami, potom si pripadajú zbytoční a prázdni. K najcitlivejším miestam patrí nervová sústava a tráviace ústrojenstvo, predovšetkým črevá. Niekedy ich môžu trápiť i bolesti v bedrách, reumatické ťažkosti, či bolesti chrbta. Tiež si môžu častejšie sťažovať na drobné problémy ako podráždený žalúdok, problémy s trávením, bolesti hlavy a poruchy spánku.

Pre Panny je veľmi dôležitý kontakt s prírodou. Prechádzky či turistika bude mať na týchto ľudí veľmi pozitívny účinok. Podľa štatistík ľudia tohto znamenia najviac umierajú na mozgové príhody a cirhózu pečene.

Ľudia Panny sú veľmi efektívni, starostliví a svedomití pracovníci, ktorí zvládnu i najnáročnejšie úlohy. Ich najväčšou devízou je realistický pohľad na problém, sú nadmieru úspešní v logike, dôslednosti a disciplíne. Potrebujú nájsť prácu, ktorá by im dávala pocit dôležitosti a užitočnosti.

Najviac im vyhovujú zamestnania s pravidelnou pracovnou dobou. Za odvedenú prácu požadujú zodpovedajúcu finančnú odmenu, pokiaľ tomu tak nie je, ťažko sa s tým zmierujú a začnú si hľadať iné miesto. Pre ich motiváciu a pracovné nasadenie je pre nich dôležitý pocit, že ich práca je užitočná a významná, aj keď sú povedzme len malou súčasťou pracovného kolektívu. Nezanedbateľná pre nich nie je ani pracovná atmosféra, ktorá by mala byť čo najkľudnejšia.

Pretože sa Panny vášnivo vrhajú do práce, môžu sa ľahko stať otrokmi činnosti. V extrémnych prípadoch od seba odvrhnú priateľov a zábavu, čo ich môže fyzicky a duševne rozvrátiť. Skvelo sa uplatnia v odbore finančníctva, sú dokonalými účtovníkmi, analytikmi, ale tiež právnikmi, učiteľmi, architektmi alebo konštruktérmi. Ďalšími vhodnými zamestnaniami sú lekár, lekárnik, veterinár či ošetrovateľka. Dariť sa im bude i v zamestnaniach vyžadujúcich presnosť a detailnú prácu, napríklad hodinár, optik, a v zamestnaniach súvisiacich so službou blížnym, napríklad ošetrovateľ, vychovávateľ, hosteska, čašník.

Za spolupracovníkov by si mala Panna vybrať ľudí narodených v znameniach Leva, Panny, Strelca, Škorpióna a Kozorožca. Panna sa ale v podstate znesie i s ďalšími znameniami, väčšinou od Panny získavajú omnoho viac, než jej sami dávajú.

Títo muži to vôbec nemajú jednoduché. Narodili sa v citlivom a zraniteľnom znamení, ktoré nemá veľa spoločného s typickým obrazom muža. Sú príliš komplikovaní, nervózni, málo ctižiadostiví a prirodzene nedôverčiví. Pri výbere partnerky sú veľmi vyberaví a nároční, z týchto dôvodov je nemálo tých, ktorý zostávajú osamelí. Pokiaľ sa zamerajú na vyhliadnutú obeť, najskôr ju dôkladne skúmajú, aby sa presvedčili, či si takého muža ako je on skutočne zaslúžia.

Muž Panna nepatrí k sentimentálnym a romantickým mužom, je to rodený materialista. Jeho svedomitosť, pocit zodpovednosti a zmysel pre povinnosť sa vzťahuje iba na materiálne zabezpečenie svojich najbližších a tým vzťah ochudobňujú o srdečnosť. Určite nie je prelietavý, pretože nedokáže byť neverný.

Nenávidí emocionálne výlevy, takže výbuchmi hnevu alebo plačom u neho nič nedokážete. Potrebuje dôveru, kľud a pocit bezpečného zázemia. Treba byť taktný k jeho nedostatkom, naučiť sa rešpektovať jeho samotu, citlivosť, a za to sa vám odvďačí porozumením a ochotou kedykoľvek vám pomôcť. Naviac je tento muž slušný, ohľaduplný a zdržanlivý, čo sú vlastnosti, ktoré v dnešnej dobe veľká časť mužov stratila.

Táto žena budí dojem chladnej bytosti, ktorá sa dokáže v každej situácii ovládať. Voľný priechod citom a vášni dáva iba v prípade hlbokej dôvery. Napriek tomu že svoje city a emócie silne ovláda neznamená to, ako by sa mohlo zdať, že žiadne nemá, len všetko drží lepšie pod kontrolou ako iní ľudia.

Pri výbere svojho partnera sú Panny náročné a vyberavé. Túžia po niekom, kto ich bude skutočne potrebovať, komu môžu dôverovať, na koho sa môžu spoľahnúť. Potom budú svojho partnera úprimne milovať so všetkými jeho slabosťami a chybami.

Ženy Panny sú premýšľavé a bystré, nezriedka veľmi kritické. Sú detailistkami, ktorým žiadna drobnosť neunikne. Milujú poriadok a na svoj systém nenechajú dopustiť. Tiež viac ako iné znamenia milujú pocit dokonalej čistoty, preto v kúpeľni trávia veľmi veľa času. Napriek tomu, že by milovaného partnera nepodviedli, radi flirtujú.

Pokiaľ milujete ženu narodenú v tomto znamení bude od vás vyžadovať takt, zdržanlivosť a lojalitu, za to vás naplní svojou vernosťou a oddanosťou, nebude robiť žiarlivé scény ani nebude márnotratná. Žena Panna potrebuje uznanie a pochvalu v omnoho väčšej miere než iné znamenia. Je pracovitá, v prípade potreby veľmi starostlivá a dobre sa vysporiada s rolou manželky. Budete sa ale musieť zmieriť s tým, že k výchove detí bude zrejme pristupovať veľmi náročne a tvrdo, od najútlejšieho veku povedie svoje deti k zodpovednosti.

Pannám vládne planéta Merkúr, rozum, ktorý dáva tomuto znameniu mnohé dobré vlastnosti ako výrečnosť alebo logiku. Nájdu sa však aj Panny, ktorých duševná vyzretosť nedosiahla potrebného stupňa, a u nich sa pôsobenie tejto planéty prejaví na nižšej úrovni. Tieto Panny sú povrchné a obmedzené v nazeraní na veci. Ľudí súdia podľa ich výzoru, vystupovania či „čistoty oblečenia“.

Hľadaj znamenie

Reklama na stránke | Pravidlá | Kontakt | Na stiahnutie | Cookies * Veštenie naživo zabezpečuje Mediatex s.r.o., P.O.BOX 60, 830 00, Bratislava 3, cena 1 min. hovoru 1,60 EUR s DPH.

OK

×