Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Odkaz dňa

Život je ako trúbka, keď do nej nefúkneš, nič z nej nevyjde.

- L. Amstrong -

Prihlásenie

Zapamätať

Biorytmus

Baran - slnečný horoskop

Planéta: Mars
Živel: oheň
Kameň: karneol
Farba: červená, biela

Vládnucou planétou je Mars. Ľudia narodení v tomto znamení sú veľmi živí, plní energie, prekypujú silou a spontánnosťou. Vo svojom okolí vyvolávajú dojem, že ich energia je nevyčerpateľná. Na svet sa pozerajú racionálne a čo nedokážu zachytiť zmyslami, to pre nich neexistuje. Výrazne sa u nich prejavuje túžba po vodcovstve, ako v zamestnaní tak aj medzi priateľmi. Nachádzajú potešenie v ovládaní druhých, pretože chcú byť vo všetkom prví, sú ambiciózni a cieľavedomí, ale zároveň aj značne egoistickí.

Majú neobyčajne pevnú vôľu, vedia byť značne tvrdohlaví a len veľmi neradi si priznávajú chybu. Nie sú veľmi snaživí a dokážu sa presadiť kdekoľvek a v akejkoľvek oblasti. Vo svojom snažení sú veľmi vytrvalí a neodradí ich žiadna porážka. Milujú všetky formy rizika a dobrodružstva, konajú veľmi impulzívne a bez rozmyslu. S potešením predvádzajú svoju fyzickú silu, ktorú musia pravidelne ventilovať.

Diplomacia, stratégia či objektívnosť nie je ich silnou stránkou, skôr pôjdu hlavou proti múru ako by mali ustúpiť. Nikdy príliš nerozmýšľajú nad následkami a neuvažujú do budúcna. Nemajú zábrany vysloviť svoj názor, avšak majú sklony k preháňaniu a videniu veci čiernobielo. Nevedia klamať a sú naozaj takí, ako ich vidíme. Ak sú odmietnutí v práci či v láske, znášajú to veľmi ťažko.

Ak je Baran vaším priateľom, vážte si to, pretože v núdzi môžete počítať s jeho pomocou. Ako priatelia vedia byť veľmi lojálni a spoľahliví. Barani sú známi svojou veľkou odvahou. Nezriedka sa púšťajú do nových záležitostí s vervou a entuziazmom.

Aj keď ľudia narodení v tomto znamení sú na pohľad emocionálne chladní, vždy sa chopia vhodnej príležitosti. Dobíjanie partnera pre nich predstavuje veľkú časť radosti z lásky. Barani sú veľmi pozorní a láskyplní partneri. Sú ľahko zraniteľní, ale keďže neradi prehrávajú, nikdy to nepriznajú a skôr budú reagovať impulzívne. Ich búrlivá povaha sa zväčša zmierni až po tridsiatke. Aby boli vo vzťahu spokojní, musí im poskytovať stále nové podnety.

Najvhodnejší partneri: Blíženec, Lev, Strelec a Vodnár

Najnevhodnejší partneri: Rak, Váhy a Kozorožec

Osoby narodené v znamení Barana majú dobrú odolnosť voči chorobám. Často však mrhajú svojimi silami, preto sa u nich vplyvom nervového vyčerpania objavujú psychické choroby, bolesti hlavy, poruchy spánku, mozgové mŕtvice, infarkty a podobne. Barani sú taktiež náchylní na úrazy, môže za to ich temperament a verva s akou sa ženú vpred.

Toto znamenie je vhodné pre povolania spojené s vedúcim postavením, s vysokými nárokmi na fyzickú zdatnosť a výkony. Pociťujú silnú potrebu po nezávislosti. Dokážu sa rýchlo zorientovať a energicky prijímať rozhodnutia. Nevyhovuje im pracovná rutina a stereotyp.

Do milostného vzťahu sa vrhá bezhlavo ale zároveň aj veľmi ľahko stráca svoje nadšenie. Je žiarlivý, niekedy až extrémne ťažko znáša, keď je jeho partnerka v spoločnosti iných mužov. Aby si ho jeho partnerka udržala, vyžaduje to z jej strany veľa úsilia. Vyžaduje veľa pozornosti a nežností, na oplátku je však spoľahlivým partnerom a ochrancom. Rád je dominantný, priťahujú ho inteligentné a vnímavé ženy.

Ak máte záujem o muža narodeného v tom to znamení, mali by ste sa určite vyhnúť vulgárnosti, lebo to je presne to čo ho u žien odpudzuje. Potrebuje vedľa seba partnerku na ktorú môže byť hrdý a ktorá porozumie jeho duši. Je temperamentný a impulzívny, vie byť veľmi divoký až arogantný. Nezriedka si neuvedomuje vopred následky svojich činov, stáva sa že často v návale okolností „stráca hlavu“ a spamätá sa až keď je už po krk v problémoch.

Žena Baran pôsobí na prvý pohľad neprístupne a chladne, pod povrchom však skrýva zmyselnosť a vášeň. Po svojom boku potrebuje muža, ktorého môže obdivovať. Potrebuje život plný prekvapení a zmien, je náročná ale zároveň vracia viac ako dostane.

Vo vzťahu je rada vedúcou postavou, preto často rieši konflikt medzi túžbou byť dominantnou a prianím byť ovládanou obdivovaným partnerom. Pri prejavovaní obdivu sa to u nej nesmie preháňať, pretože ľahko získava pocit, že má navrch a bez partnera sa dokáže zaobísť ľahšie ako iné ženy. Napriek tomu túži po trvalej a hlbokej láske. Je citlivá a starostlivá, k svojim najbližším veľmi lojálna.

Hľadaj znamenie

Reklama na stránke | Pravidlá | Kontakt | Na stiahnutie | Cookies * Veštenie naživo zabezpečuje Mediatex s.r.o., P.O.BOX 60, 830 00, Bratislava 3, cena 1 min. hovoru 1,60 EUR s DPH.

OK

×