Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Odkaz dňa

Život je ako trúbka, keď do nej nefúkneš, nič z nej nevyjde.

- L. Amstrong -

Prihlásenie

Zapamätať

Biorytmus

Hodíte sa k sebe?


Runová abeceda

Fehu

Runa je prospešná pre dotiahnutie rozrobených vecí ku koncu, prípadne „popostrčenie“ ťahajúcich sa riadení apod. Odstraňuje únavné prieťahy (napr. na úradoch). Podporuje pozitívne výsledky. Chráni pred ľuďmi so zlými úmyslami.

Uruz

Podporuje dobré zdravie fyzické i psychické, priťahuje nové príležitosti v živote, pomáha prispôsobeniu sa náhlym zmenám.

Thurisaz

Poskytuje celkovú ochranu pred neznámom. Vytvára ochranný štít proti nám nepriateľským silám. Dáva nám silu odraziť negatívne veci.

Ansuz

Zosiluje komunikatívnu a tvorivú energiu. Pomáha pri skúškach a previerkach, poskytuje odpovede na nezodpovedané otázky. Je vhodná napr. pri vstupnom pohovore pri hľadaní novej práce.

Raido

Chráni na cestách - skutočných či duchovných. Udržuje rýchly spád vecí a zabraňuje prieťahom či možným prekážkam. Dodáva energiu ku ceste napred.

Kaunaz

Posiluje tvorivú energiu, poskytuje silu k hlbšiemu pochopeniu problému, čistí myšlienky. Napomáha intuitívnemu vnuknutiu, keď je to najviac potrebné. Je spájaná s ohňom a preto môže rozdúchať plameň sexuálnej príťažlivosti.

Gebo

Runa Gebo je symbol pre dar. Preto sa používa k privolaniu pozitívnych udalostí. Zvyšuje šancu na obdržanie daru, získaniu financií či iného materiálneho zabezpečenia. Môžete tiež získať informáciu, ktorá povedie ku vyššie uvedeným ziskom. Runa vďaka svojmu priaznivému pôsobeniu pomáha odhaliť skryté talenty či objaviť latentné schopnosti.

Wunjo

Prináša všeobecný úspech. Runa koncentruje univerzálne pozitívne sily a je preto vhodná pre dosiahnutie šťastia. Uľahčuje priebeh normálne zložitých a ťažkých udalostí.

Hagalaz

Duchovný rozvoj, ponaučenie, prehliadnutie a získanie múdrosti - to je základné použitie runy Hagalaz. V nepriaznivej, až beznádejnej situácii prináša šťastie. Zmierňuje ťažké časy a dáva nádej na ich skorý koniec. Posilňuje intuíciu, ktorá vás potom bude varovať pred nebezpečím.

Nauthiz

Nauthiz napĺňa túžby, ukončuje obdobia osamelosti a neuspokojenia. Pomáha pri liečení závislostí. Sprostredkúva veci, ktoré sú potrebné. Tie však nie vždy sú tým, čo chcete!

Isa

Všeobecne ukľudňuje situáciu, pomáha pozastaviť nežiadúce deje, uchováva súčasný status quo. Ovláda netrpezlivých a chladí horúce hlavy.

Jera

Povzbudzuje plodnosť, odmieňa za vynaložené úsilie a pozitívne ovplyvňuje právne záležitosti. Podporuje cyklické striedanie práca /odmena a napomáha vzniku nových pracovných projektov.

Eihwaz

Mocná ochranná runa. Bráni negatívnym silám v prístupe a čistí vzduch od škodlivých emócií. Odstraňuje prekážky a nevraživosť. Pomáha osobám empaticky založeným, aby sa zbavili negatívnych vibrácií načerpaných od druhých ľudí.

Pertho

Používa sa pre rozvoj senzibility, sebazdokonalenie a osvietenie. Pomáha nájsť skryté vnútorné schopnosti a vedomosti; odkrýva tajomstvá. Prospieva pri získavaní tajného vedomia.

Algiz

Najvšestrannejší symbol celkovej ochrany. Zaisťuje pomoc bohov a ochranu jeho nositeľa. V období zranitelnosti (napr. choroby) sa používa na posilnenie vlastnej obrany. Do života vnáša mier, pokoj a poriadok.

Sowulo

Veľmi silná ochranná runa. Obdarováva sebavedomím a osobnou silou. Zvyšuje charizmu a sebaistotu vystupovania. Je však veľmi agresívna, preto sa jej sila môže vymknúť kontrole. Potom sa človek stáva arogantným. V tom prípade je vhodné prejsť na Algiz.

Teiwaz

Týrova runa podporuje víťazstvo. Bojovníci ju ryli na svoje zbrane, aby vyhrali svoj boj. V bežnom živote zvyšuje súperivosť, pomáha ustáť neľahké obdobie či vydržať nepríjemnú situáciu.

Berkana

Runa ochrany pre našich blízkych - rodinu, priateľov, zvieratá či domov. Zvlášť vhodná je pre ochranu detí.

Ehwaz

Vyvoláva popud k zásadnej zmene, napr. k presťahovaniu či k zmene zamestnania. Uľahčuje privykaniu si v období po zmene. Zvyšuje adaptabilitu a vynaliezavosť.

Mannaz

Mannaz predstavuje ľudstvo a všeobecne tiež príslušnosť k ľuďom. V situácii, keď sme osamelí, nám dáva najavo, že nie sme sami a že ostatní ľuďia sú stále tu. Žiakom hladajúcim učiteľa, ho privedie do cesty. Ak hľadáte priateľov, Mannaz vám pomôže.

Laguz

Veľmi vhodná pre tích, ktorí chcú rozvinúť svoje okultné schopnosti či senzibilitu, alebo ich posunúť na vyššiu úroveň. Ďalej zvyšuje empatiu a intuíciu.

Inguz

Podporuje plodnosť (hlavne u mužov), pozitívnu kreatívnu energiu a pomáha dotiahnuť rozrobené veci do úspešného konca.

Othila

Chráni financie a majetok. Je vhodné ju umiestniť napr. doma alebo do auta.

Dagaz

Zvestuje svitanie, nový začiatok. Staré veci sú prenesené do minulosti, aby uvoľnili miesto tým novým. Pomáha zbaviť sa našich zlozvykov (napr. Fajčenia).

>>Runová abeceda

Reklama na stránke | Pravidlá | Kontakt | Na stiahnutie | Cookies * Veštenie naživo zabezpečuje Mediatex s.r.o., P.O.BOX 60, 830 00, Bratislava 3, cena 1 min. hovoru 1,60 EUR s DPH.

OK

×