Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Odkaz dňa

Vaše pocity zodpovedajú vašim myšlienkam.

- anonym -

Prihlásenie

Zapamätať

Biorytmus

Hodíte sa k sebe?


Tiger - Čínsky horoskop

V Oriente Tiger symbolizuje moc, vášeň a odvahu. Buričská, mnohostranná a nevypočítateľná osobnosť, vyžadujúca od každého obdiv a rešpekt. Tento nebojácny a zápalistý bojovník predstavuje vraj znamenie, ktoré odháňa od domu tri najväčšie zlá - oheň, zlodejov a duchov. Je hotové šťastie žiť v blízkosti Tigra, pravda, za predpokladu, že ste prístupní všetkej tej aktivite, čo sa viaže k jeho dynamickej osobnosti. Tigrova vznetlivosť a živosť sú chytľavé. Jeho elán a láska k životu povzbudzujú. Vie v ľuďoch vyvolať všetky pocity okrem ľahostajnosti. Slovom, úchvatný Tiger zbožňuje byť stredobodom pozornosti.

Povahou nepokojný a bezstarostný Tiger sa zvyčajne nemôže dočkať, aby prejavil nejakú aktivitu. No pretože je podozrievavý, neraz zaváha alebo robí unáhlené závery. Ťažko mu padne dôverovať ľuďom či potlačiť vlastné pocity. Keď sa rozčúli, musí si povedať svoje. Ale aký je vznetlivý, taký je aj úprimný, láskavý a veľkorysý. A navyše má ohromný zmysel pre humor. Každý Tiger skrýva v sebe čosi z filantropa. Má rád deti, zvieratá, jazz alebo čokoľvek, čo vie v danej chvíli zaujať jeho fantáziu a pozornosť. Ak sa za niečo angažuje, dá do toho všetko. Všetko, i vlastný dych, odsunie do úzadia za objekt svojho obdivu. Nikdy nie je polovičatý vo svojich snaženiach, môžete sa spoľahnúť, že sa vloží do vecí na sto, ba i tisíc percent, ak má pocit, že mu to stojí za to.

Zmyselnejšie typy v mladosti zväčša prejavujú sklony k bohémskemu spôsobu života. Niektorí z toho nikdy nevyrastú. Dobrodružné modelky hľadajúce v Paríži ľúbostné zážitky, potulní maliari rozkladajúci svoje diela na rohoch ulíc, amatérske skupiny vyhrávajúce na uliciach, speváci popmusic vystupujúci iba jeden večer alebo ctižiadostiví herci žijúci z ruky do úst, to všetko sú skôr deti Tigra než deti kvetov. Je to hádam i preto, že večný optimista Tiger nie je materialisticky založený a nepociťuje potrebu bezpečia. Musí mať vo svojom živote aspoň jedno obdobie, keď koná výlučne pod vplyvom pudov - zahrá všetky fantastické úlohy, aké si len pre seba vymyslel. Musí mať aspoň raz šancu vyplaziť jazyk na všetko, čím pohŕda. Musí mať svoju chvíľu, keď sa môže vyrútiť proti spoločnosti a vysmiať sa skostnateným tradíciám. Musí vyjadriť sám seba, nájsť svoju identitu a sformovať si osobnosť, a keď mu na to poskytne príležitosť vzbura alebo otvorený protest proti zaužívaným zvyklostiam, chopí sa príležitosti. Možno ho milovať menej, pretože má tieto nedostatky, ak to tak možno nazvať? Nie, v deviatich prípadoch z desiatich sa pristihneme, že mu držíme palce. Možno pokrútime hlavou nad toľkou opovážlivosťou a jeho bláznivo odvážne kúsky nám vyrážajú dych, no v duchu vyriekneme zaňho krátku modlitbičku, a keď vidíme, že zvíťazil, zaplaví nás hrejivý pocit malého osobného víťazstva. Keď je Tiger skľúčený, potrebuje more úprimnej, nefalšovanej sympatie. Neodôvodňujte mu, kto má pravdu a kto nie. Logika naňho veľmi nepôsobí. Tou miniete cieľ. Nech sa vám neťaží utišovať ho. Urobil by pre vás dvakrát toľko, keby ste vy boli v podobnej situácii. Veľmi dobre mu padnú vaše múdre slová, bude vám visieť na ústach a počúvať vaše láskavé dobré rady. To však neznamená, že sa bude nimi aj riadiť. Je v tom istý rozdiel. Na priateľa sa nikdy nepatrí robiť nátlak. Radšej ho len držte za ruku a počkajte, kým sa z hĺbky duše vyrozpráva, prehodí vám na plecia všetky svoje krivdy a pozbiera kúsočky svojho otraseného sebavedomia. Potom vás pobozká, vystíska a dovolí vám odísť s pocitom, že ste práve zachránili človeka. A keď sa vás zbaví, pravdepodobne sa tiež poberie a urobí presne to, čo sa už celkom na začiatku sám rozhodol urobiť. Bez ohľadu na to, aký zničený a skľúčený je Tiger, bez ohľadu na to, do akých hĺbok zúfalstva a depresie sa prepadne, ani na okamih neverte, že by čo len pomyslel na smrť! Kdesi v jeho nezdolateľnom duchu vždy ostane drobulinká iskrička, z ktorej sa rozhorí oheň, vytvorí nová štartovacia čiara, aby opäť začal žiť a milovať celkom odznova. I keď Tiger vo chvíľach stresu býva až priveľmi rozrušený, aby sa dalo naňho spoľahnúť, vždy mu ostane ešte dosť energie, aby využil svoje schopnosti rozhýbať davy. Ak sa prejavia jeho najlepšie stránky, je láskavý, citlivý a súcitný. Ak sa prejavia najhoršie, je neústupčivý, nerozumný a sebecký.

Žena Tigrica je najšarmantnejšia a najžiarivejšia domáca pani. Sebaisto vie zladiť domácnosť so spoločenským životom. Je chápavá, živá a dokonale odzbrojujúca, je ako malé mačiatko, ale to iba preto, že takýmto správaním si získava ľudí. Len ju nedráždite, vždy má naostrené pazúriky pre prípad, že by ich mohla potrebovať.

Módna, výrečná a emancipovaná Tigrica sa rada parádi a neraz strávi celé hodiny skúšaním nového účesu, make-upu a šiat. Ona je ten typ, čo večne narieka, že si nemá čo obliecť. Popravde sa cíti rovnako dobre v džínsoch ako v novom modeli. Na každom plese sa jej podarí všetkých ohromiť. A výborne zaobchádza aj s deťmi. Rozpráva im pekné rozprávky, hrá a robí zo seba šaša, blýska žiarivým úsmevom a nadovšetko ich navždy pripúta k sebe tým, že mení zákony v ich prospech. Dovolí, aby jedli sladkosti pred obedom, dostanú aj dve porcie zmrzliny, a keď beží v telke ich obľúbený program, môžu večer ostať dlho hore. Zaujímavé, jej deti , nikdy nie sú rozmaznanejšie ako iné deti. Vždy sa dobre naučia úlohy. Je to azda preto, že keď im prejaví svoju lásku, neváha pritiahnuť uzdu prísnosti. Stará sa, aby sa slušne správali, a keď sú dobré, veľkoryso ich odmení. Usporiada im večierky, vezme ich do zoo a do národných parkov, člnkovať sa a na rybačku. No kto by tomu odolal?

Tiger, podobne ako Drak a Kohút, má mimoriadne vyvinuté sebavedomie. Peniaze, moc a sláva nič preňho neznačia, ak ranili jeho sebavedomie. Ak ho nemá, môže sa stať najpodlejším a najmalichernejším tyranom, akého si len viete predstaviť. Zachádza do krajností, aby sa mohol pomstiť, aj keby mal na to sám doplatiť. Malé podrazy ho rozzúria, ale cez veľké veci sa prenesie bez slova. Hlavne nezabúdajte, že neznáša, keď si ho nevšímajú!

Je paradoxné, že dva hlavné nedostatky v jeho živote sú jednak prenáhlenosť, jednak nerozhodnosť. Ak sa Tiger naučí držať zlatej strednej cesty, býva zosobnením senzačného úspechu. V kútiku srdca je to romantik. Hravý, ale vášnivý a sentimentálny zároveň. Zaľúbiť sa do Tigra alebo sa zaňho vydať, či oženiť sa s Tigricou, je hotový zážitok. Keď žiarlia, sú náchylní zveličene prejavovať vlastnícke nároky a škriepnosť. V Tigrovom živote je pravdepodobne najlepšie prvé obdobie. V týchto rokoch formovania ho ešte možno naučiť, ako ovládať tie výbušné emócie, ktoré ho môžu zničiť. V dospievaní a mladosti Tiger začne naháňať úspech a splnenie svojich snov. Starobu môže mať pokojnú, ak sa naučí zriecť sa miesta pri kormidle a bude iba odpočívať. Býva to však ťažké, lebo sa zhrýza trpko sladkou ľútosťou nad tým, čo urobil, i nad tým, čo neurobil.

Život Tigra býva vcelku nestály, naplnený až po okraj smiechom, slzami, bolesťou, radosťou, zúfalstvom a všetkými emóciami, aké vôbec existujú. Pokiaľ ide o váš vzťah k nemu, rozhodne ho nesmiete ľutovať. Vlastne to ani nepotrebuje. Môže milovať život len zatiaľ, kým mu je dovolené užívať ho plnými dúškami a v tej podobe, akú si sám vyberie. Je to maximálny optimista, ktorý vždy bude vyhľadávať nové problémy.

Tiger môže mať dobrý život po boku Prasaťa. Čestné a dobromyseľné Prasa alebo Sviňa, ako ho niekedy nazývajú, kompenzuje Tigrovu nerozvážnosť, dodáva mu ustálenosť a istotu. Tigrovi sa vynikajúco vodí aj s realistickým a praktickým Psom. Lojálny Pes vždy stojí Tigrovi po boku a navyše ho vie nielen krotiť, ale sa s ním aj rozprávať. Mnohostranný Kôň, ktorý však stojí pevne na zemi, je tiež skvelým partnerom pre Tigra. Majú spoločnú radosť zo života a lásku k aktivite. Rýchly a pohotový Kôň však vycíti nebezpečenstvo skôr než svojhlavý Tiger. Okrem toho sú Tigrovi nesmierne na úžitok citlivé reflexy a triezvosť Koňa.

Ani osobám narodeným v roku Potkana, Kozy, Kohúta alebo iného Tigra nerobí ťažkosti dobre s ním vychádzať. Tiger by si však mal dávať pozor, aby neprovokoval nikoho narodeného v roku Byvola. Tento vážny a nekompromisný typ nemáva pochopenie pre Tigrove finty. Keby došlo ku konfrontácii, Byvol ho môže ľahko dobodať na smrť. Takisto sa neodporúča spojenie Hada s Tigrom. Títo dvaja majú spoločné iba jedno - podozrievavú povahu. Had však prejavuje nevôľu pokojne, chladne a nebezpečne, kým Tiger kričí a obviňuje. Nenájdu spolu harmóniu. Napokon je tu ešte Opica, Tigrov najzaťatejší nepriateľ. Tá prešibaná, bystrá potvorka, ktorej to dobre a rýchlo myslí, nikdy neprestane dobiedzať do Tigra, a ten napokon stratí nervy a prejaví svoju neslávnu zúrivosť, čím sa iba zosmiešni. Neprekonateľná ľstivosť Opice je naňho priveľa, styk s Opicou mu môže priniesť iba trápenie.

Dieťa Tiger je uzlíček radosti a zároveň neskrotný nespratník. Malá poskakujúca živá strunka sršiaca aktivitou sa vždy vrhá do stredu udalostí. Veľmi pokojný Tigrík presne vytuší, kde sa niečo robí, a hrnie sa rovno tam. Je rozkošný, bystrý, sebavedomý a nekonečne uvravený, vo výrečnosti sa nedá nikým obmedzovať. Nenásytná zvedavosť a záujem ho vedú k tomu, že sa vrhá na všetko, čo sa hýbe, a dostáva sa do všelijakých nepríjemných situácií. Keďže je strašne aktívny a veľký nervák, rád vyvádza a vrieska a obľubuje drsné hry. Podobne ako Drak, aj on tyranizuje menej výbojné deti, kým sa mu nepodriadia. No napriek tomu ich priťahuje priateľskou, milou a družnou povahou. Tigrík prejavuje svoje city bez zábran. Máte čo robiť, aby ste zvládli nápor jeho vyhranených názorov, čo a ako by sa malo robiť, ktoré predostiera bez zaváhania. Nemá rád, keď pred ním niečo tajíte, a on sám nevie udržať tajnosti. Keďže sa netají so svojimi pocitmi, ihneď spoznáte, že ho niečo trápi. Ale spoľahnite sa, má dosť ventilov, aby si uvoľnil nahromadenú energiu. Ak nadmieru sebavedomého a agresívneho Tigríka nebude nikto krotiť, je schopný úplne ovládnuť rodičov a stane sa z neho odporný fagan. Treba ho zavčasu naučiť ovládať svoj výbušný temperament, počúvať rozumné dôvody a pochopiť hodnotu kompromisu. Ale ten malý rebel vám jednoducho neverí. Nebol by sám sebou, keby nevyskúšal povolené hranice a možnosti, ktoré sú mu dané. Nie je ľahkou úlohou priviesť ho k tomu, aby sa držal v primeraných medziach. No čím skôr si uvedomí, kto je pánom v dome, tým lepšie preňho i pre celé okolie. Ak ho však budete správne podnecovať k disciplíne a spojíte to s láskou, srdečnosťou a veľkým pochopením, žiadne iné dieťa na to nezareaguje tak spontánne ako milučký Tigrík. Život s ním azda nie je vždy celkom bezproblémový, no bez neho by bol veľmi prázdny. Mať dieťa Tigra je odmenou samo o sebe.

Je to nepochybne výbušný rok. Začína sa zväčša psinou a končí sa skučaním. Rok poznačený vojnou, nezhodami a všetkými možnými pohromami. Ale je to i veľkolepý, odvážny rok. Nič sa nebude robiť obmedzene, bojazlivo. Všetko, dobré i zlé, môže byť a skutočne i je dotiahnuté do extrémov. Môžete nahonobiť i stratiť majetky. Ak ste ochotní riskovať, dajte sa na hazard s vysokými stávkami, nepúšťajte však zo zreteľa, že pravdepodobne prehráte.

Ľudia sa budú z náhleho popudu dopúšťať drastických a dramatických činov. Neprekvapuje, že Watergate a dráma Nixonovej rezignácie vyvrcholili v horkokrvnom roku Tigra. Temperamenty budú vybuchovať a diplomaciu čakajú krušné časy. Podobne ako Tiger, aj my nerozmyslene útočíme a potom ľutujeme, že sme sa prenáhlili.

V tomto čase uzavreté priateľstvá, spoločné podniky a obchodné dohody, vyžadujúce vzájomnú dôveru a spoluprácu, sa ukážu ako nestále a ľahko porušiteľné. Napriek tomu mocný a činorodý rok Tigra môžete tiež využiť na podnietenie nového života a životnosti v stratených prípadoch v upadajúcich podnikoch, v neúspešnom alebo stratovom priemysle. Takisto je to čas na zásadné zmeny, na uplatňovanie nových a odvážnych, predovšetkým protirečivých myšlienok.

Divá žiara Tigrovho roka nepochybne ovplyvní život každého jedinca. l pri jeho negatívnych vyhliadkach si treba uvedomiť, že môže mať očisťujúci účinok. Tak ako je potrebný vysoký stupeň teploty, aby sa z nerastov získal vzácny kov, aj rok Tigra môže v nás vyniesť na povrch to najlepšie. Iba krátka pripomienka k tomuto nevyspytateľnému roku: Berte všetko s humorom, však ono sa to nejako utrasie.

Hľadaj znamenie

Reklama na stránke | Pravidlá | Kontakt | Na stiahnutie | Cookies * Veštenie naživo zabezpečuje Mediatex s.r.o., P.O.BOX 60, 830 00, Bratislava 3, cena 1 min. hovoru 1,60 EUR s DPH.

OK

×