Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Odkaz dňa

Vaše pocity zodpovedajú vašim myšlienkam.

- anonym -

Prihlásenie

Zapamätať

Biorytmus

Hodíte sa k sebe?


Prasa - Čínsky horoskop

Je to znamenie čestnosti, jednoduchosti a veľkej statočnosti. Galantný, húževnatý a odvážny človek narodený v tomto roku sa všetkými schopnosťami upriami na vytýčenú úlohu a nepochybne ju aj vykoná. Môže na vás azda pôsobiť trocha drsne a žoviálne, no keď zoškrabete povrch, nájdete rýdze zlato. Prasa pokladajú za najprirodzenejší typ, aký vám môže osud priviesť do cesty. Svojrázny milý tvor, víťaz súťaže o naivnosť, nikdy vám neuštedrí úder pod pás. Prasa je populárne a vyhľadávané, lebo podobne ako Koza a Zajac hľadá univerzálnu harmóniu. Nepochybne bude musieť bojovať a prekonávať nezhody s inými ľuďmi, nebude však prechovávať hnevy, jedine ak mu nedáte na výber. Nerád prilieva olej na oheň v konfrontácii a zhovievavo sa drží hesla: Čo sa stalo, už sa neodstane, zabudnime na to. Mierne Prasa vždy urobí prvý krok a vytvára si výborné vzťahy s inými. Ak to nevyjde, iste to nebude z nedostatku ochoty z jeho strany. Má dar veľkej vytrvalosti. Je schopný sústavne pracovať na jednej veci s neuveriteľnou vytrvalosťou. Býva vynikajúci a precízny učiteľ.

Po negatívnej stránke sa však rovnako preslávil svojim bezuzdným vyhľadávaním rozkoší, ba až nemravností. Lojálne a uvážlivé Prasa uzatvára za svojho života trvalé a užitočné priateľstvá. Má rád zhromaždenia každého druhu, usporadúva večierky a oslavy, vstupuje do klubov a rozličných spoločností. Je pokojným organizátorom, ktorý neznáša hádky a podpichovanie, vie stmeliť najrozličnejších ľudí. Vierohodnosť a úprimnosť sú jeho najlepšími vlastnosťami. Občas sa správa k ľuďom až priveľmi príjemne a blahosklonne a aj od iných očakáva, že budú tolerovať jeho slabosti. Prasa vás neohúri ako Drak, ani vám neučaruje ako Opica alebo Tiger, ani vás neuriekne ako hypnotický Had. Jednoducho sa s vami natoľko zblíži, že nemôžete bez neho byť. Starostlivé Prasa je synonymom pre usilovnosť, výnimočnosť, staromódnu galantnosť. Nenamieta, že mu naložili na plecia ťarchu iných, nebúri sa, že ostáva v pozadí, ba ani že sa všetci spoliehajú na jeho neuveriteľnú silu. Je to typ človeka, ktorého pokladáme za dokonale spoľahlivého, kým nás neopustí a kým si nemusíme poradiť sami - celí ohromení, že sme od neho takí závislí. Je ľahké dôverovať láskavému Prasaťu. Zriedka má nízke motívy. Pravdu povediac, v podstate je príliš nevinný a naivný, preto sa stáva obľúbenou obeťou podvodníkov. Neprefíkané Prasa má však šťastie v tom, že vždy nájde ľudí, ktorí mu pomôžu, ani nemusí chodiť a žobrať o láskavosti. Najradšej by vždy len on dával, a keď je v položení, že môže pomôcť, ochotne vám podá pomocnú ruku. Osud ho uprednostňuje v mnohom ohľade pre celkovú dobrotu a vieru v blížnych. Prasa verí v zázraky a zázraky sa mu stanú.

Pokojný a chápavé Prasa je úprimný kamarát, ktorý svojim priateľom toleruje veľa nezmyslov. Je i výbušný, no pretože nenávidí hádky, nakoniec ponecháva protivníkom výhodu pochybnosti. Slovom, je to najprispôsobivejší typ, aký môžete nájsť. Človek narodený v tomto roku sa vie skvele postarať o zveľadenie hmotných statkov. Má záľubu v sociálnej práci a dobročinnosti, pretože je to činnosť v duchu nesebeckosti a on hľadá možnosti, ako sa stotožniť s čo možno najväčším počtom ľudí. Keď sa k vám svet zachová kruto a osud vám uštedrí boľavý úder, choďte za Prasaťom. Ako zástanca dobrých vzťahov radostne vás privíta i s vašimi ťažkosťami. Je dobrým poslucháčom v prípade, že vôbec nie ste v práve, nikdy nemá srdce povedať vám to. Urobí, čo je v jeho silách, a vynasnaží sa nejatriť vaše čerstvé rany. Zainteresuje na pomoc dokonca aj iných. Zavolá svojim bratom slobodomurárom alebo usporiada dobročinnú večeru, aby vám pomohol zaplatiť dlhy. Prasa nemá nič proti záväzkom. Je pre ne ako stvorený. Má dobrý mocný chrbát a najväčšie srdce na svete. To podľa žiadneho meradla nie sú cnosti na zahodenie, a nenatrafíte na ne len tak ľahko. O Prasati proste platí: Požiadaj a dostaneš. Ale aby sme boli celkom spravodliví, musíme sa pozrieť i na druhú stranu mince. Prasa síce môže byť stelesnenou veľkorysosťou, drží sa však pritom doslova zásady: Čo je moje, je aj tvoje a čo je tvoje, je aj moje.

Keď vás navštívi priateľ či priateľka Prasa, poslúži si vaším jedlom, vaším vínom, vašimi šatami, vaším novým golfovým výstrojom, vaším najnovším fotoaparátom, vaším autom a tak ďalej, celkom nenútene a s detskou prostotou. Odradiť ho od toho predstavuje problém. Zareaguje celkom neveriacky a urazene. Nepochopí alebo neprijme vaše jednostranné zmýšľanie.

Pani Prasa (či Sviňa) býva alebo nepoškvrnene čistotná, alebo strašná lajda. Všetky Prasatá možno celkovo zadeliť do týchto dvoch kategórií a iba vo výnimočných prípadoch sú niečo medzi tým. Pritom ona má príjemný vzhľad a je skromná. Obetuje sa do poslednej štipky energie ľuďom, ktorých si zamilovala, a žiada za to veľmi málo. Spoznáte ju podľa pozoruhodnej čistoty výrazu a dôverčivého správania. Vie milovať s úplnou oddanosťou, ale neraz prejavuje záľubu v anonymite, ba dokonca tajnostkárstve. Celé roky je schopná niekoho zbožňovať na diaľku alebo mu slúžiť s náruživou oddanosťou, a subjekt jej lásky to ani netuší. Vie byť dokonalou hostiteľkou manželovým kamarátom a rozmaznávať deti tým, že im vyhovie v každej maličkosti, ani nehovoriac o tom, že po nich stále upratuje. Ale nevadí jej to, a keď sa sťažuje, tak iba s mierou. V podstate sa vlastne rada stará o rodinu, hľadí na ňu nie ako na záťaž, ale ako na svoju pýchu a potešenie. Pre ňu je to práca z lásky. Pod jej vedením, nech je kdekoľvek, sa ľudia stretávajú v ovzduší šťastia a spokojnosti.

Príslušník tohto znamenia je bezbranný proti klamstvám a podvodom, rád každému dôveruje a uverí čomukoľvek, čo mu povedia, i keď to hovoria ľudia alebo známi, ktorých pozná len zbežne. Je azda zbytočné poznamenať, že Prasa ľahko príde o peniaze. Sveta neznalé Prasa by sa malo vyhýbať manipuláciám s financiami. Preňho zväčša platí: Ľahko prišlo, ľahko odišlo. Má mäkké srdce a je veľmi súcitný, ťažko udrží zavretú peňaženku.

Povahou je Prasa materialista, no rád sa podelí so všetkým, čo má. Čím viac dáva, tým akoby viac mal. Keďže je nesebecký a nenáročný, obklopuje ho rozširujúci sa kruh priateľov, ktorým dovolí, aby ho využívali. On ich takisto potrebuje, lebo spoločenské Prasa sa vždy musí cítiť súčasťou skupiny, má potešenie z toho, že platí účty a že ho za to obdivujú.

Na druhej strane má aj hrubú kožu a ponad urážky či nepríjemnosti prejde myknutím pleca. Nerád pozerá ďalej ako dozajtra. Tieto vlastnosti mu azda pomáhajú rýchlo sa zotaviť z nešťastí, čo ho môžu postretnúť. Družné Prasa proste neberie pohromy veľmi tragicky. Za príjemnou a rozumnou fasádou Prasaťa sa skrýva pozoruhodne silná odhodlanosť. Môže zaujať autoritatívny postoj, kedy sa mu zapáči, lenže on si je sám nepriateľom. Jeho pochybnosti a váhania v ňom napokon zvíťazia a sú mu najväčšou prekážkou v postupe. Keď je zatisnutý do kúta, môže reagovať divo a zmeniť sa na zúrivú beštiu. Vie vyvinúť ohromujúcu energiu a vypäť sa k herkulovským výkonom. Prasa azda pôsobí naivne, ale býva bystrejší, ako sa nazdáte. Veľmi dobre vie, ako nevtieravo chrániť svoje záujmy. Keď sa dá povedzme pozvať na výlet, nie je isté, či vám tým práve nepripravil najväčší podraz. Čínske úslovie: "Čo je tvoje, vždy si nájde spôsob, ako sa k tebe vrátiť," plne vystihuje praktiky Prasaťa. Veľmi si však potrpí na svoje dobré meno, preto sa zriedka stane podvodníkom či zlodejom. Je celý nesvoj, keď niečo nadobudne neprávom, aj pre najmenší priestupok ho prenasleduje pocit viny. Ak je Prasa prinútené súdiť sa, vždy prehrá. Buď sa priam zabarikáduje armádou advokátov, alebo ho izolujú tí, ktorí poznajú jeho ochotu odpúšťať. V podstate necíti voči vám nenávisť a osobne ľutuje, že je nástrojom vašej trpkosti, no keď jeho právni poradcovia rozkrútia kolesá, je nútený viezť sa s nimi. A keď vyhrá spor, do konca života sa nezbaví výčitiek. Pri súdnych sporoch zapadne hlboko do bahna paragrafov. Právne prípady, ktorých je účastníkom, bývajú dlhé a komplikované, teda nesmierne neobľúbené.

Prasa, ako zmyselné stvorenie, podlieha silným vášňam. S jemu vlastnou mimoriadnou vytrvalosťou a elánom venuje sa práci telom i dušou, za čo ho obdivujú. Vlastná sila sa mu však môže stať zhubnou. Pretože jeho mužnosť a vitalita sú nadpriemerné, oddáva sa vychutnávaniu životných radovánok bez obmedzenia. Ak nedokáže krotiť svoju obrovskú chuť a nenaučí sa ovládať, ľudia, ktorí vedia využiť jeho slabosti, ho buď skorumpujú, alebo privedú do skazy. Čestné Prasa ľúbi celým srdcom. Takmer bez výnimky býva veľmi pozorný a štedrý, nevie skrývať svoje city. V ľúbostnom vzťahu, či je to on alebo ona, väčšinou končí ako ukrivdený partner. Môže sa celé roky trápiť pre nešťastnú lásku. Jeho najväčším nedostatkom je to, že nevie nič dosť pevne odrieknuť ani sebe, ani rodine, ani priateľom. V niektorých prípadoch si zaviaže ľudí ústupkami, ktoré by bolo rozumnejšie nerobiť, inak skončí po krk v ťažkostiach. No keď vzniknú problémy, bez reptania vezme na seba vinu a nesie následky. Za svojho života zbankrotuje najmenej raz, vždy sa mu však podarí víťazný návrat a je optimistickejší a odvážnejší než predtým. Tajomstvo jeho úspechov korení v pevnej viere, veľkorysosti a odolnosti. Prasa je odhodlané v živote tvrdo pracovať a takisto tvrdo i hrať, pokiaľ mu vystačia hojné zásoby energie. Vrodené schopnosti a svedomitosť mu zaručujú víťazstvo a potom sa dobre postará o svojich blízkych. Osud mu poskytne všetko, čo potrebuje, a on sa nesebecky rozdelí s každým a so všetkými o peniaze, moc i úspechy, ktoré získa. Statné, bezprostredné a veľkorysé Prasa si vie užívať život. Je dokonalým priateľom, vždy ochotným urobiť vám ďalšiu láskavosť, požičať ešte jednu stovku. Možno práve to je vysvetlením, prečo má také šťastie! Niekedy sa zdá, že akurát jemu patrí rok hojnosti.

Prasa je síce inteligentné a vždy dobre informované (akoby mu každý porozprával svoje tajomstvá), ale aj dosť povrchné. Cení si veci podľa zdanlivej hodnoty a svoje pochybnosti o ľuďoch radšej vôbec neprejaví, len aby nenarušil pohodu. Vraví sa tiež, že Prasa má v povahe sklon k fatalizmu, a keď už nemá čo stratiť, môže sa zmeniť na najnegatívnejšieho a najzhýralejšieho zo všetkých tvorov, prepadne hlbokému sebauspokojovaniu, prípadne i sebazničeniu. Najväčšie problémy spôsobuje Prasaťu jeho priveľká štedrosť. Keby vedel ovládnuť prirodzené nutkanie robiť priveľa pre iných a nesľubovať viac, len koľko môže splniť, ušetril by si mnohé rozčúlenia.

Prasa prežije šťastný život, ak sa oň podelí s pokojným a inteligentným Zajacom alebo s nežnou Kozou. Dobre vychádza aj s Tigrom. Potkan, Byvol, Drak, Kôň a Pes sú preňho ďalší partneri, s ktorými nemáva väčšie konflikty. Spoločnosť iných Prasiat nepokladá za veľmi povzbudzujúcu, ale vie sa s nimi ľahko vyrovnať. Najväčšie problémy mu vznikajú zo styku s Hadom a s Opicou, lebo nie je na úrovni ich prefíkanosti a dôvtipu.

Dieťa Prasa je sebaisté a spoločenské, ľahko sa s ním zaobchádza. Je samostatné a rozhodné, vedie v školských aktivitách a získava si prestíž vytrvalosťou a nadšením. Je odvážne, keď má čeliť veľkým prekážkam, nefňuká ani sa neponosuje. Fyzicky býva pozoruhodne mocné, bez plaču vydrží značnú bolesť a utrpenie.

Toto mláďa, podobne ako malý Potkan, má obrovský apetít, netreba ho nútiť do jedenia ani sa mu zaliečať, aby papalo, ako malej Ovečke. Pracuje usilovne a veselo, nedá sa ľahko skľúčiť ani odradiť. Príjemným zovňajškom maskuje náruživú povahu. Láskyplnému Prasiatku je v citoch ťažko zachovať vecnosť a odstup. Ak má rád svojich rodičov, zbožňuje i zem, po ktorej chodia, ak nie, sám sa potrestá ľútosťou a pocitom viny, nikoho iného neobviňuje. Nepotrebuje toľko starostlivosti ako iné deti, ale musí mať istotu, že keď sa na vás obráti, budete mu oporou. Dieťa Prasa je svojím spôsobom individualista. Kým nevyžadujete, aby bol vaším otrokom, dovolí vám, aby ste mu boli pánom. Jeho ochota dávať a brať mu zaručuje popularitu medzi rovesníkmi. Snaží sa vyhrávať skôr pre zábavu ako pre odmenu. Nemá veľmi vo zvyku opatrovať si poklady, ľahko rozdáva veci. Malé Prasa napriek vynikajúcej schopnosti organizovať spoločné akcie, uhládzať nezrovnalosti a ochladzovať horúce hlavy má problémy s rozhodovaním, na čiu stranu sa pridať, so skúmaním motívov ľudského konania, ale aj s obmedzovaním nadmerných chúťok i so záľubou v pohodlí. Toto mláďa prijíma výčitky pozitívne. Neúspechy mu dodávajú novú energiu. Zakaždým, keď trvá na zmenách, dokáže každého presvedčiť, že sú nevyhnutné. Do všetkého, čo robí, vkladá všetku silu, presvedčenie a nadšenie. Nenásilným prístupom a miernym prehováraním môže a vie nadchnúť iných, aby konali podľa jeho príkazov. Práve on potrebuje viac disciplíny, ak nemá premárniť svoje schopnosti. Vynikajúco vie plánovať činnosti, návrhy a aktivity iných, no sám je lenivý uplatňovať tie isté pravidlá aj vo vlastnom každodennom živote.

Čokoľvek preňho urobíte, dvojnásobne vám to vráti. Platí to tak o dobrom, ako aj o zlom. Pokiaľ ide o nedostatky jeho milovaných, je absolútne slepý a priateľom bezhranične oddaný. Inštinktívne chápe city či potreby iného človeka, a tak občas vyvoláva dojem, že je primúdry na svoj vek. Toto mláďa, nech robí čokoľvek, ustavične hľadá nové spôsoby, ako využiť obrovskú zásobu svojej energie. Prasiatko všade prináša so sebou pocit súdržnosti. Rád upevňuje vzťahy svojou osobitou pečaťou. Nájdete v ňom nesebeckosť a úprimnú, vášnivú lásku k životu.

Pre všetkých rok dobrej vôle. Vynikajúca atmosféra pre obchod, priemysel celkove prekvitá. Vo všeobecnosti sú ľudia slobodnejší a voľnejší, povoľné správanie Prasaťa vyvoláva pocit hojnosti. Napriek priaznivým okolnostiam budeme, podobne ako Prasa, váhaví a nerozhodní, čím oslabíme svoje možnosti, aj keď sa naskytne výhodná príležitosť. Rok Prasaťa je rokom blahobytu. Zmyselné Prasa propaguje a praktizuje la dolce vita. Ak má život stáť zato, treba ho vychutnávať až do dna. To je jeho heslo. Prasa je rovnako štedré v rozdávaní darov ako v rozdávaní lásky a sympatií. Je hrdý na to, že je šľachetný a výstredný. V tomto roku neradno priveľa míňať ani investovať veľké peniaze bez dôkladného preskúmania situácie. Môžeme dodatočne oľutovať i veľkorysé impulzívne činy, na ktoré sa podujmeme z chvíľkového popudu. Šťastné Prasa prináša so sebou spokojnosť a istotu. V tomto roku môžete byť šťastní a spokojní bez toho, že by ste mali či potrebovali veľa úspechov a peňazí. Zrejme sa nevyskytne veľa prekážok, ktoré by bolo treba prekonať, a príjemné Prasa vyžaruje pocit pohody. Pritom sa však odporúča veľká obozretnosť v otázkach peňazí, lebo Prasa vždy prejavuje porozumenie pre podvodníkov. V tomto roku sa budeme zabávať omnoho viac ako po iné roky, budeme sa angažovať v rozličných charitatívnych a sociálnych činnostiach. V ovzduší zhovievavého a zhovorčivého Prasaťa budeme oveľa ľahšie nadväzovať nové priateľstvá.

Dávajte si však pozor na nestriedmosť a výstrelky, pretože Prasa, ak sa mu naskytne príležitosť, rád vždy a všetko až prehnane vychutnáva. Pre odborníkov, ktorí sledujú našu hmotnosť, nastanú ťažké časy, budú asi prehrávať boje o líniu.

Hľadaj znamenie

Reklama na stránke | Pravidlá | Kontakt | Na stiahnutie | Cookies * Veštenie naživo zabezpečuje Mediatex s.r.o., P.O.BOX 60, 830 00, Bratislava 3, cena 1 min. hovoru 1,60 EUR s DPH.

OK

×