Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Odkaz dňa

Šťastie nie je pôžitok, je to víťazstvo.

- anonym -

Prihlásenie

Zapamätať

Biorytmus

Hľadaj znamenie

Alternatívne terapie

V dnešnej dobe sa môžete stretnúť s veľkým množstvom rôznych alternatívnych terapií sľubujúcich zlepšenie vášho zdravia či už duševnmého, alebo fyzického. Aby ste sa v nich lepšie dokázali zorientovať, pripravili sme pre vás nasledujúci prehľad.

Šia - cu

Tlakom na životne dôležité body ku zdraví. Napriek tomu, že japonský názov šia-cu doslova znamená "tlak prstom", táto stimulujúca masáž sa nerobí iba prstami. Palce sú pri nej síce najzamestnanejšie, ale pracuje sa tiež dlaňami a zápästím, predlaktím a lakťom, kolenami a chodidlami. Podobne ako akupresúra i šia-cu využíva tlaku na stovky povrchových bodov (tubo) na meridiánoch (cestách energie) k stimulácii toku čchi (životní síly) týmito kanálmi.

Terapia typu šia-cu sa v Japonsku používa po storočia a vyvinula sa (rovnako ako čínska akupresúra) zo starého orientálneho spôsobu masáže, pri ktorom sa trú a manipulujú ruky a chodidlá. Na rozdiel od neskoršej akupunktúry sa šia-cu a akupresúra používala ako domáca liečba, ich znalosť sa predávala z generácie na generáciu a členovia rodiny si ich robili vzájomne.

Aj keď má šia-cu tak dlhú históriu, až do počiatku tohto storočia nevošla v známosť v podobe komplexnej terapie. Ako prví začal tento systém presadzovať Tokudžiro Namikoši. Dnes je šia-cu na Západe rozšírenejšia než akupresúra.

Šia-cu je bezpečná a účinná technika, zameraná predovšetkým na prevenciu, ale pre určité ochorenia sa používa tiež ako forma fyzioterapie. Pôsobí vraj na elektromagnetické sily tela, ktoré sú v obzvlášť vysokých nebo nízkych koncentráciách v oblastiach tlakových bodov. Stimulovaním alebo ukľudňovaním týchto bodov sa šia-cu snaží dosiahnuť obnovenie rovnováhy kvantity a kvality elektromagnetickej energie rozvádzanej po meridiánoch, z čoho má prospech nielen telo, ale tiež myseľ, city a duch.

Komu môže šia-cu pomôcť: Terapeuti tvrdia, že šia-cu môže pomôcť v celej rade každodenných ochorení, např. pri bolestiach hlavy a pri migréne, pri bolestiach chrbta a zubov. pomáha vraj tiež pri zažívacích problémoch, zápche a preháňaniu. Rekonvalescentom i ďalším pacientom vracia vitalitu a odolnosť. Údajne je prospešná tiež ľuďom, ktorí trpia stresom, napätím, depresiami a nespavosťou. Ľuďom s chronickou stuhnutosťou zvyšuje všeobecnú mobilitu a prispieva k uvoľneniu kĺbov a svalov. Priaznivé výsledky vykazuje táto liečba aj pri športových úrazoch a poraneniach.

Šia-cu je tiež program pre celé telo, zamerané na prevenciu vymenovaných problémov, na úpravu krvného obehu, nervového a imunitného systému, podporuje vylučovanie jedovatých látok a posilňuje kosti.

>Alternatívne terapie - Šia - cu

Reklama na stránke | Pravidlá | Kontakt | Na stiahnutie | Cookies * Veštenie naživo zabezpečuje Mediatex s.r.o., P.O.BOX 60, 830 00, Bratislava 3, cena 1 min. hovoru 1,60 EUR s DPH.

OK

×