Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Odkaz dňa

Šťastie nie je pôžitok, je to víťazstvo.

- anonym -

Prihlásenie

Zapamätať

Biorytmus

Hľadaj znamenie

Alternatívne terapie

V dnešnej dobe sa môžete stretnúť s veľkým množstvom rôznych alternatívnych terapií sľubujúcich zlepšenie vášho zdravia či už duševnmého, alebo fyzického. Aby ste sa v nich lepšie dokázali zorientovať, pripravili sme pre vás nasledujúci prehľad.

Prikladanie baniek

Odsávacie banky na odstraňovanie "jedov". Lekárstvo počas stáročí používalo túto techniku na liečbu množstva neduhov. Dodnes je súčasťou tradičného čínskeho lekárstva. Najčastejšie sa používa k liečeniu abscesov, niektorých prípadov artritídy a reumatizmu, astmy, pomliaždenín, nachladnutia a mrazenia.

Odsávacie banky rôznych veľkostí, vyrobené z bambusu či skla, s prikladajú na telo: alkoholom nasiaknutá bavlnená látka sa uchopí do klieští, zapáli sa a potom sa priloží k hrdlu banky, ktorá sa drží dnom nahor (tú istú úlohu môže dobre zastať i sviečka). Teplom sa vzduch vo vnútri rozpína a trochu ho preto unikne. Potom sa banka hrdlom nadol priloží k pacientovej koži. Vďaka podtlaku sa banka prisaje a vtiahne kožu dovnútra. Koža potom sčervenie - dané miesto sa totiž silnejšie prekrví.

Banky sa potom uvoľňujú silným stlačením okolitej kože. Doba, počas ktorej sa nechávajú priložené, je rôzna -podľa veku a stavu pacienta i druhu problémov.

Na Západe sa lekári kedysi domnievali, že sa vďaka silnejúcemu prekrvovaniu kože pod bankou odsávajú nečistoty z blízkych orgánov a tkanív. Niekedy sa koža pod bankou i odrezávala, aby "jedy z tela vytekali krvou.

>Alternatívne terapie - Prikladanie baniek

Reklama na stránke | Pravidlá | Kontakt | Na stiahnutie | Cookies * Veštenie naživo zabezpečuje Mediatex s.r.o., P.O.BOX 60, 830 00, Bratislava 3, cena 1 min. hovoru 1,60 EUR s DPH.

OK

×