Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Odkaz dňa

Život je ako trúbka, keď do nej nefúkneš, nič z nej nevyjde.

- L. Amstrong -

Prihlásenie

Zapamätať

Biorytmus

Hľadaj znamenie

Alternatívne terapie

V dnešnej dobe sa môžete stretnúť s veľkým množstvom rôznych alternatívnych terapií sľubujúcich zlepšenie vášho zdravia či už duševnmého, alebo fyzického. Aby ste sa v nich lepšie dokázali zorientovať, pripravili sme pre vás nasledujúci prehľad.

Osteopatia

Kostra je kľúčom k telesnej zdatnosti. Najrozsiahlejším systémom ľudského tela je súbor kostí, kĺbov, svalov a väzov. Je to súbor, ktorý nám umožňuje chodiť, behať, riadiť auto, hovoriť, písať, stavať, športovať skrátka celkovú telesnú činnosť. Osteopatia, jedna z najrozšírenejších doplnkových foriem medicíny, sa snaží diagnostikovať a liečiť mechanické poruchy tejto sústavy.

Príčinou poruchy, ktorá znemožní tejto sústave fungovať bez problémov a účinne môže byť napr. úraz alebo stres. Osteopati zastávajú názor, že pokiaľ je tento zložitý systém tela zdravý, pracuje ako skvelo vyrobený motor a minimálne sa opotrebováva.

Vzpriamený postoj tento mechanizmus neustále značne zaťažuje. Gravitačná sila obzvlášť pôsobí na stavce a na pružné doštičky medzi nimi. Ak stojíme vzpriamene, celú váhu nesú chrbticové kĺby a ich platničky. Zlým držaním tela sa táto záťaž ešte zväčšuje, čo zvyšuje pravdepodobnosť mechanických porúch. Osteopati sa snažia obnovovať normálnu správnu funkciu sústavy masážami a manipuláciou. Komu môže osteopatia pomôcť: Viac než z polovice zamestnávajú osteopatov ľudia s poruchami chrbtice, napr. s bolesťami chrbtu a s bolesťou v šiji. Osteopati však tiež pomáhajú pri mechanických poruchách iných častí tela, často zavinených stresom v zamestnaní. Liečia i tenzné bolesti hlavy, spôsobené kontrakciou drobných svalov na spodine lebečnej.

Mnoho pacientov príde so zranením svalov alebo kĺbov bedrových, kolenných, ramenných, lakťových, kotníkov a zápästí ktoré utrpeli pri športe. Osteopati môžu prospieť i starším ľuďom s počiatočnou osteoartritídou.

>Alternatívne terapie - Osteopatia

Reklama na stránke | Pravidlá | Kontakt | Na stiahnutie | Cookies * Veštenie naživo zabezpečuje Mediatex s.r.o., P.O.BOX 60, 830 00, Bratislava 3, cena 1 min. hovoru 1,60 EUR s DPH.

OK

×