Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Odkaz dňa

Život je ako trúbka, keď do nej nefúkneš, nič z nej nevyjde.

- L. Amstrong -

Prihlásenie

Zapamätať

Biorytmus

Hľadaj znamenie

Alternatívne terapie

V dnešnej dobe sa môžete stretnúť s veľkým množstvom rôznych alternatívnych terapií sľubujúcich zlepšenie vášho zdravia či už duševnmého, alebo fyzického. Aby ste sa v nich lepšie dokázali zorientovať, pripravili sme pre vás nasledujúci prehľad.

Orgonová terapia

Teória, z ktorej orgonová terapia vychádza, tz. myšlienka, že existuje akási univerzálna energia prítomná vo všetkých živých tvoroch v atmosfére, vo všetkej hmote a dokonca i vo vesmíre. Spôsob terapie rozpracoval v prvej polovici 20. storočia rakúsky psychológ a pokračovateľ Freuda Wilhelm Reich (1897-1958) a stala sa súčasťou Reichskej terapie.

Podľa Reicha je táto sila - ktorú nazýva orgonová energia - uložená v jednotkách tzv. bionoch. Tvrdil o nich, že sa dajú potopiť do prístrojov, tzv. orgonových akumulátorov, a potom použiť na liečenie.

Reich dosiahol určité pozoruhodné úspechy, ale so svojimi spornými názormi sa dostal do konfliktu s lekárskymi a právnymi inštitúciami v USA, kde prevádzal prax, a kde tiež vo vezení zomrel. Protesty boli namierené proti jeho spájaniu orgonovej energie s orgazmom a so sexuálnym naplnením a najmä proti jeho tvrdeniu, že pacienti umiestnení v boxoch s orgonovými akumulátormi sa vyliečia z rakoviny a ďalších vážnych ochorení.

Aj keď mnoho Reichových prístrojov a písomností bolo po jeho smrti zničených, niektorí európski terapeuti sa pred nedávnom k orgonovej terapii vrátili. Počítajú ju k tzv. vegetoterapii, ktorá podobne ako všeobecne uznávaná bioenergetika vychádza z Reichovej predstavy, že svalové tendencie-najmä v bruchu - a neprirodzený spôsob dýchania môžu byť známkami citových problémov. Liečitelia sa manipuláciou pacientovho tela snažia znížiť telesné i psychické napätie.

>Alternatívne terapie - Orgonová terapia

Reklama na stránke | Pravidlá | Kontakt | Na stiahnutie | Cookies * Veštenie naživo zabezpečuje Mediatex s.r.o., P.O.BOX 60, 830 00, Bratislava 3, cena 1 min. hovoru 1,60 EUR s DPH.

OK

×