Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Odkaz dňa

Šťastie nie je pôžitok, je to víťazstvo.

- anonym -

Prihlásenie

Zapamätať

Biorytmus

Hľadaj znamenie

Alternatívne terapie

V dnešnej dobe sa môžete stretnúť s veľkým množstvom rôznych alternatívnych terapií sľubujúcich zlepšenie vášho zdravia či už duševnmého, alebo fyzického. Aby ste sa v nich lepšie dokázali zorientovať, pripravili sme pre vás nasledujúci prehľad.

Naturopatia

Pomoc telu, aby sa uzdravilo samo. Prvý muž, ktorý si kúpal v studenom potoku podvrtnutý členok, nevedomky prevádzal naturopatiu-práve tak ako prvá žena, ktorá prestala prijímať potravu, aby ukľudnila pokazený žalúdok, a prvá osoba, ktorá zostala v kľude a vypotila horúčku.

Od samého začiatku sa naturopatia, teda , prírodná liečba , sústreďuje na pomoc telu, aby sa vyliečilo samo. Usiluje o to liečebnými prostriedkami rôznych terapií, ku ktorým dnes patrí chiropraktika, diéty a stravovanie, telesný pohyb, hydroterapia, masáž, osteopatia, relaxácia a dýchanie a joga. Vedie tiež ľudí k tomu, aby mysleli pozitívne, teda radšej na zdravie než na bolesť a choroby, a aby žili v dnešnom náročnom modernom svete čo najprirodzenejšie.

V prípade, že nám zdravie z akéhokoľvek dôvodu vypovie službu, naturopatia sa predovšetkým snaží zistiť základnú príčinu ochorenia a tú liečiť, a nie len potlačovať alebo zmierňovať jej príznaky.

Naturopati v podstate predpokladajú, že choroby majú jednu základnú príčinu - je ňou porucha normálnej rovnováhy v ľudskom tele. Konkrétne ochorenie, ktoré človeka postihne, môže byť spôsobené rôznymi baktériami, vírusmi, alergiou a ďalšími vonkajšími faktormi, tie sú však až na druhom mieste, na prvom je pacientove oslabenie a nedostatok odolnosti. Naturopati berú do úvahy pacientov celkový telesný, duševný a biochemický stav i okolnosti sociálne, liečia každý prípad ako jedinečný a každého človeka individuálne. Snažia sa tiež doplniť a podporiť lekárov tým, že poskytujú pacientovi pomoc a ukľudňujú ho, pokiaľ je ochorenie tak vážne, že sa nezaobíde bez chirurgického zákroku alebo drastických liečebných prostriedkov klasickej medicíny.

Komu môže naturopatia pomôcť: Naturopati sú presvedčení, že svojim holistickým prístupom môžu pomôcť každému s akýmkoľvek liečebným problémom. Vek nie je na prekážku, pacienti môžu byť od kojencov po starcov.

Naturopatia je vraj obzvlášť účinná pri degeneratívnych ochoreniach, napr. pri alkohole.

>Alternatívne terapie - Naturopatia

Reklama na stránke | Pravidlá | Kontakt | Na stiahnutie | Cookies * Veštenie naživo zabezpečuje Mediatex s.r.o., P.O.BOX 60, 830 00, Bratislava 3, cena 1 min. hovoru 1,60 EUR s DPH.

OK

×