Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Odkaz dňa

Život je ako trúbka, keď do nej nefúkneš, nič z nej nevyjde.

- L. Amstrong -

Prihlásenie

Zapamätať

Biorytmus

Hľadaj znamenie

Alternatívne terapie

V dnešnej dobe sa môžete stretnúť s veľkým množstvom rôznych alternatívnych terapií sľubujúcich zlepšenie vášho zdravia či už duševnmého, alebo fyzického. Aby ste sa v nich lepšie dokázali zorientovať, pripravili sme pre vás nasledujúci prehľad.

Kolorterapia

Liečba farbou. Slnko vyžaruje lúče elektromagnetického žiarenia na rôznych vlnových dĺžkach, z nich niektoré ľudské oko vníma ako viditeľné svetlo. Pomocou hranolu či filtrov sa dá svetlo rozložiť na žiarenie rôznych vlnových dĺžok, ktoré sa potom ľudskému oku javia ako farby.

Slnko tiež vysiela žiarenie tých vlnových dĺžok, ktoré ľudské oko nevidí, napr. infračervené, ultrafialové či röntgenové žiarenie. Na tieto žiarenia nie je oko citlivé, zato telo áno - a môžu mu prospievať, ale i škodiť. Napr. ultrafialové žiarenie umožňuje telu tvoriť životne dôležité vitamíny, ale jeho prevaha môže spôsobiť i ťažké spáleniny a rakovinu kože.

Žiareniami, ktoré vnímame ako svetlo, sú ľudia tiež ovplyvňovaní - psychicky i fyzicky. Zistilo sa, že červené svetlo zrýchľuje krvný obeh a zvyšuje krvný tlak, zatiaľ čo modré svetlo ukľudňuje. Rovnaký účinok sa dá pozorovať dokonca i u slepých pacientov alebo u tých, ktorí majú zaviazané oči. Farby pôsobia na nálady človeka, jeho vnímanie teploty a času a na jeho schopnosť sa sústrediť. Stále častejšie sa farby užívajú k vyvolaniu žiaducich reakcií v psychiatrických liečebniach, nemocničných oddeleniach pre zotavovanie pacientov, väzenských celách a v pracovných priestoroch.

Kolorterapeuti prisudzujú farbám ešte väčší význam - sú presvedčení, že určitú chorobu možno vyliečiť usporiadaním vybraných farieb, s ktorými pacientovo telo prichádza do styku. Domnievajú sa, že telo prijíma rôzne elektromagnetické zložky svetla, do určitej miery ich vstrebáva a vyžaruje svoju vlastnú elektromagnetickú auru (ktorú možno zaznamenať kirlianovou fotografiou), a to v podobe vibrácií, ktoré skúsený terapeut dokáže zachytiť.

Nezdravé telo vyžaruje nevyvážený súbor vibrácií, ktorých rovnováhu sú terapeuti schopní obnoviť. Farby, prostredníctvom svetla, jedla a okolia, pôsobia na nervový systém, resp. na tvorbu hormónov, ktoré zaisťujú chemickú a energetickú rovnováhu tela.

Komu môže kolorterapia pomôcť: Kolorterapeuti liečia každú duševnú, citovú, metabolickú či fyzickú poruchu. Ale zdôrazňujú, že ich terapia je doplnkom klasickej liečby, a nie alternatívou k nej. Pacienti by mali vždy najskôr vyhľadať radu lekára. Terapeuti vlastne ponúkajú liečivé prostriedky naviac, ktoré podporujú pocit zdravia, tiež však ale vyžadujú trvalú pacientovu spoluúčasť. Kolorterapia podľa terapeutov prospieva postihnutým migrénou, ekzémom, astmou, zápalom, reumatickou bolesťou, artritídou, nespavosťou, stresom, vysokým krvným tlakom, depresiou a nedostatkom energie.

>Alternatívne terapie - Kolorterapia

Reklama na stránke | Pravidlá | Kontakt | Na stiahnutie | Cookies * Veštenie naživo zabezpečuje Mediatex s.r.o., P.O.BOX 60, 830 00, Bratislava 3, cena 1 min. hovoru 1,60 EUR s DPH.

OK

×