Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Odkaz dňa

Život je ako trúbka, keď do nej nefúkneš, nič z nej nevyjde.

- L. Amstrong -

Prihlásenie

Zapamätať

Biorytmus

Hľadaj znamenie

Alternatívne terapie

V dnešnej dobe sa môžete stretnúť s veľkým množstvom rôznych alternatívnych terapií sľubujúcich zlepšenie vášho zdravia či už duševnmého, alebo fyzického. Aby ste sa v nich lepšie dokázali zorientovať, pripravili sme pre vás nasledujúci prehľad.

Iris-diagnostika

Základom irisdiagnostiky je štúdium znakov na očných dúhovkách a sledovanie ich zmien. Je to spôsob diagnózy a sledovanie zdravia, ktorý používajú irisdiagnostici a ďalší alternatívni liečitelia. Irisdiagnostika spája presne vymedzené miesta na dúhovkách s časťami tela a skúsení terapeuti tvrdia, že podľa zmien na týchto miestach sa dá zistiť a diagnostikovať porucha telesného i duševného stavu.

Aj keď sa kľúč k ochoreniam v pacientových očiach hľadal už oddávna, modernú irisdiagnostiku založil maďarský lekár Ignatz von Peczcly . Ako chlapec sa staral o psa so zlomenou nohou. Všimol si čierne fliačiky v jeho dúhovke, ktoré sa pri uzdravovaní postupne menili na biele škvrnky okolo čiernej bodky.

Neskôr už ako lekár dospel von Peczely k presvedčeniu, že pri rovnakej chorobe sa vždy a u všetkých pacientov objaví signálne znamienko na tom istom mieste dúhovky. Keď v roku 1881 svoje pozorovanie zverejnil, začala sa o neho zaujímať celá Európa a počiatkom dvadsiateho storočia i Spojené štáty. V päťdesiatych rokoch tam dr. Bernard Lensen zostavil podrobnú schému dúhoviek, kde sú presne stanovené časti tela, ktoré sa údajne zrkadlia v jednotlivých úsekoch dúhovky.

Dúhovka je rozdelená na dieliky (ako porcie torty), napojené na jednotlivé časti alebo funkcie tela. Je tiež rozdelená na šesť kruhov alebo zón, napojených na telesné systémy. Prvá, vnútorná zóna, sa vzťahuje k žalúdku, druhá k črevám, tretia ku krvnému a lymfatickému systému. Štvrtá k žľazám a k telesným orgánom, piata ku svalom a kostiam a šiesta, najďalej od stredu, sa vzťahuje ku koži a vylučovaniu.

Ľavá dúhovka zodpovedá ľavej strane tela, pravá zodpovedá pravej strane tela. Mnohé časti tela a funkcie sa zrkadlia v oboch dúhovkách.

Všeobecne sa dá povedať, že stav orgánov a funkcií v hornej časti tela sa zrkadlí v hornej časti dúhovky a orgány a funkcie dolnej časti tela v dolnej časti dúhovky.

O bielych škvrnkách sa predpokladá, že vznikajú následkom zápalu, prílišného dráždenia a stresu, tmavé vznikajú, keď niektorá časť tela nepracuje správne. Tmavá obruba okolo okraja dúhovky môže znamenať, že sa v koži následkom nedostatočného vylučovania nahromadili jedovaté látky.

>Alternatívne terapie - Iris-diagnostika

Reklama na stránke | Pravidlá | Kontakt | Na stiahnutie | Cookies * Veštenie naživo zabezpečuje Mediatex s.r.o., P.O.BOX 60, 830 00, Bratislava 3, cena 1 min. hovoru 1,60 EUR s DPH.

OK

×