Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Odkaz dňa

Šťastie nie je pôžitok, je to víťazstvo.

- anonym -

Prihlásenie

Zapamätať

Biorytmus

Hľadaj znamenie

Alternatívne terapie

V dnešnej dobe sa môžete stretnúť s veľkým množstvom rôznych alternatívnych terapií sľubujúcich zlepšenie vášho zdravia či už duševnmého, alebo fyzického. Aby ste sa v nich lepšie dokázali zorientovať, pripravili sme pre vás nasledujúci prehľad.

Hypnoterapia

Terapia vychádzajúca z hlbších úrovní vedomia. Niekde na pomedzí bdenia a spánku je stav, ktorý hypnoterapeuti využívajú k pôsobeniu na zdravie klienta. Navodzujú u neho stav podobný tranzu, ktorý sa samovoľne vyskytuje i pri somnambulizme či bdelom snívaní.

Osoba, ktorá sa nachádza v tomto stave, môže dobre plniť zadané úlohy, vyhnúť sa najrôznejším rizikám, riadiť sa danou inštrukciou a zrozumiteľne hovoriť. Námesačník však nezveril kontrolu nad sebou inému, zatiaľ čo osoba nachádzajúca sa v hypnotickom tranze dočasne predáva veľkú časť svojej osobnej kontroly terapeutovi.

Terapeut to využíva, aby u klienta navodil telesné či duševné zmeny. Medzi tieto zmeny môže patriť vyliečenie telesného ochorenia, utlmenie pocitu bolesti, navodenie relaxácie, či to, že hypnoterapeut nahliadne do problémov i minulých udalostí, ktoré by k nim mohli mať vzťah.

Na prelome storočí Britská lekárska asociácia hypnózu skúmala a zavrhla ju. Posledných 50 rokov sa opäť užíva. Lekári teraz považujú tranz za liečivý stav, kedy myseľ a telo dosahujú kľud a vyrovnanosť, v ktorom môže dôjsť ku zmenám nemožným pri plnom vedomí.

V žiadnom prípade nejde o to, že by snáď hypnotizér mávol imaginárnou kúzelnou paličkou a získal tak kontrolu nad klientom. V skutočnosti ide o spoluprácu klienta a terapeuta nad daným problémom.

Komu môže hypnoterapia pomôcť: Hypnoterapia úspešne lieči kožné problémy, migrénu, peptické vredy, syndróm dráždivého trakčníku, ďalšie problémy, ktoré vyvolávajú úzkosť a stres, vrátane ochorení hysterických, astmy, nespavosti a fóbií (napr. z výšok, z lietania, zo skúšok). Môže obmedziť bolesť a uľahčiť pôrod.

Tým, že znovu prežije a vyrovná sa s minulými udalosťami, získa klient sebadôveru. Tá často prispeje k vyriešeniu problémov v jeho vzťahoch. Prostredníctvom hypnózy sa dajú zvládnuť návyky, napr. fajčenie.. Môže pomôcť i pri závislosti na drogách či na alkohole.

>Alternatívne terapie - Hypnoterapia

Reklama na stránke | Pravidlá | Kontakt | Na stiahnutie | Cookies * Veštenie naživo zabezpečuje Mediatex s.r.o., P.O.BOX 60, 830 00, Bratislava 3, cena 1 min. hovoru 1,60 EUR s DPH.

OK

×