Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Odkaz dňa

Šťastie nie je pôžitok, je to víťazstvo.

- anonym -

Prihlásenie

Zapamätať

Biorytmus

Hľadaj znamenie

Alternatívne terapie

V dnešnej dobe sa môžete stretnúť s veľkým množstvom rôznych alternatívnych terapií sľubujúcich zlepšenie vášho zdravia či už duševnmého, alebo fyzického. Aby ste sa v nich lepšie dokázali zorientovať, pripravili sme pre vás nasledujúci prehľad.

Hydroterapia

Voda povzbudzuje telo k uzdraveniu. Všetci poznáme odpočinok v kúpeli či v horúcej sprche, ktorý z prepracovaných údov vyplaví stuhnutie a bolesť. Osviežujúca studená sprcha zasa dodá čulosť. Hydroterapia alebo vodoliečba pozná ešte omnoho rafinovanejšie spôsoby použitia vody na liečenie ochorení.

Hydroterapia spočíva na predstave, že voda je základom života. Je základnou zložkou ľudského tela, je tiež obsiahnutá vo väčšine potravín. Vo svojich rôznych formách: kvapalnej, pevnej (ľad) a plynnej (para) sa používa k navodzovaniu relaxácie, k stimulácii obehu krvi, k odstráneniu nečistôt, liekov a alkoholu, k uvoľneniu stuhnutia a bolesti a k liečeniu ochorení.

Voda môže telu prospievať rôznymi spôsobmi, napr. ako obklad, postrek či kúpeľ. Najdôležitejšia je však jej teplota. Horúca voda či para rozťahuje cievy, podporuje potenie, uvoľňuje svaly a kĺby a telesné teplo vďaka tomu prúdi k povrchu tela. Studená voda cievy sťahuje, znižuje zápal a opuch na povrchu tela a zvyšuje prítok krvi k vnútorným orgánom.

Liečebná moc vody sa uznáva od pradávnych dôb. Užíva sa ako proti jednotlivým ochoreniam, tak pre zlepšenie celkového zdravotného stavu. Mnoho starogréckych chrámov zasvätených bohovi lekárstva Asklépiovi bolo postavených nad horúcimi prameňmi, známymi svojimi liečivými vlastnosťami. Parné kúpele boli obľúbené u Rimanov i u Turkov, o liečivých účinkoch vody vedeli starí Číňania i pôvodní obyvatelia Ameriky.

V Európe viedla obľuba liečebných účinkov prameňov, najmä minerálnych prameňov zvaných kúpele, k vzniku kúpeľných domov a elegantných kúpeľných miest. Kúpeľný dom je vlastne hotel, ktorý ponúka tiež terapiu pomocou liečivých prameňov. Mestá ako Spa v Belgicku, Baden-Baden v Nemecku, Bath vo Veľkej Británii či Karlove Vary v Českej republike priťahovali pacientov i módnu smotánku.

>Alternatívne terapie - Hydroterapia

Reklama na stránke | Pravidlá | Kontakt | Na stiahnutie | Cookies * Veštenie naživo zabezpečuje Mediatex s.r.o., P.O.BOX 60, 830 00, Bratislava 3, cena 1 min. hovoru 1,60 EUR s DPH.

OK

×