Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Odkaz dňa

Šťastie nie je pôžitok, je to víťazstvo.

- anonym -

Prihlásenie

Zapamätať

Biorytmus

Hľadaj znamenie

Alternatívne terapie

V dnešnej dobe sa môžete stretnúť s veľkým množstvom rôznych alternatívnych terapií sľubujúcich zlepšenie vášho zdravia či už duševnmého, alebo fyzického. Aby ste sa v nich lepšie dokázali zorientovať, pripravili sme pre vás nasledujúci prehľad.

Hellerovská terepia

Základom tejto terapie je množstvo deväťdesiat minútových sedení, pri ktorých sa prevádza špeciálna manipulácia a pohyby a tiež prebieha diskusia. Jednotlivé zložky tejto metódy sú určené k obnove telesnej rovnováhy, uvoľneniu napätia a stresu. Hellerovskú terapiu vytvoril v roku 1978 bývalý americký letecký inžinier Joseph Heller. Nie je určená na vyliečenie ochorenia, skôr slúži k prevencii, pretože osloboďuje ľudí od ich pohybových i myšlienkových stereotypov a umožňuje im ľahšie prispôsobenie sa životným zmenám.

Cieľom terapie je uvoľniť svalové napätie, stuhnutie a predovšetkým - upevnením stavby tela - týmto nepríjemnostiam úplne zabrániť.

Metóda sa zameriava na spojivové tkanivo zvané fascia, ktorá obaľuje jednotlivé vlákna a zväzky vlákien, ktoré tvoria svaly. Fascia sa na konci svalov spája a vytvára šľachu, ktorá pripája sval ku kosti.

Hellerovská terapia je kombináciou troch základných prvkov: práce s telom, náuky o pohybe a dialógu. Pri práci s telom manipuluje terapeut rukami s pacientom tak, aby uvoľnil napätie fascie a telu vrátil patričné držanie. Pri náuke o pohybe sa pacient dozvie, ako si uvedomovať svoje vlastné telo, ako ho udržať ohybné a vyvarovať sa napätiu. Pri dialógu klient s terapeutom diskutujú o tom, ako môžu mentálne prístupy, názory a pocity ovplyvňovať telo.

Existuje mnoho terapií, ktoré, či sú známe pod inými názvami, sa hellerovskej terapii svojim prístupom podobajú, napr. Rolfing alebo Alexandrova metóda. Všetky sa zameriavajú na zlepšenie integrácie mysle a tela.

>Alternatívne terapie - Hellerovská terepia

Reklama na stránke | Pravidlá | Kontakt | Na stiahnutie | Cookies * Veštenie naživo zabezpečuje Mediatex s.r.o., P.O.BOX 60, 830 00, Bratislava 3, cena 1 min. hovoru 1,60 EUR s DPH.

OK

×