Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Odkaz dňa

Šťastie nie je pôžitok, je to víťazstvo.

- anonym -

Prihlásenie

Zapamätať

Biorytmus

Hľadaj znamenie

Alternatívne terapie

V dnešnej dobe sa môžete stretnúť s veľkým množstvom rôznych alternatívnych terapií sľubujúcich zlepšenie vášho zdravia či už duševnmého, alebo fyzického. Aby ste sa v nich lepšie dokázali zorientovať, pripravili sme pre vás nasledujúci prehľad.

Behaviorálna terapia

Ako sa naučiť prekonávať problémy. Keď sa smejeme kamarátovmu žartu, keď zdvíhame v hneve hlas, keď trestáme neposlušné deti alebo chválime tie dobré, prevádzame niečo ako behaviorálnu terapiu. V rade každodenných situácií, ako sú tieto, vedieme iných ľudí k tomu, aby sa chovali podľa toho, akých ich chceme mať. Chceme, aby naši priatelia boli zábavní, naši nepriatelia aby sa cítili zastrašení a naše deti aby vychádzali dobre s ostatnými.

Behaviorálni terapeuti používajú rovnako ako my odmeny a niekedy i tresty k tomu, aby ľuďom pomohli prekonať škodlivé a asociálne správanie, napr. fajčenie, nadmerné pitie alkoholu, osobnú hrubosť alebo podliehanie nevysvetliteľnému strachu. Metóda je založená na myšlienke, že zlé chovanie je často naučené, získané od nejakého vzoru či zdroja, a je možné sa ho odnaučiť, nahradiť ho lepším. Podľa tejto predstavy napr. podporujú zlé chovanie detí tí vychovávatelia či rodičia, ktorí im venujú veľkú pozornosť. Mladí ľudia sa zasa môžu naučiť piť, aby sa prispôsobili svojim pijúcim kamarátom a boli nimi akceptovaní.

Mnohí z tých, ktorých postihlo nejaké nešťastie, zistili, že predtým mali dlhodobé behaviorálne problémy, napr. strach z uzavretých priestorov. Cieľom terapeutov je tieto problémy prekonať, a to tak, že učia postihnutých vyrovnať sa s nimi inými a konštruktívnejšími spôsobmi.

>Alternatívne terapie - Behaviorálna terapia

Reklama na stránke | Pravidlá | Kontakt | Na stiahnutie | Cookies * Veštenie naživo zabezpečuje Mediatex s.r.o., P.O.BOX 60, 830 00, Bratislava 3, cena 1 min. hovoru 1,60 EUR s DPH.

OK

×