Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Odkaz dňa

Šťastie nie je pôžitok, je to víťazstvo.

- anonym -

Prihlásenie

Zapamätať

Biorytmus

Hľadaj znamenie

Alternatívne terapie

V dnešnej dobe sa môžete stretnúť s veľkým množstvom rôznych alternatívnych terapií sľubujúcich zlepšenie vášho zdravia či už duševnmého, alebo fyzického. Aby ste sa v nich lepšie dokázali zorientovať, pripravili sme pre vás nasledujúci prehľad.

Batesova metóda

Je možné dosiahnuť zlepšenie zraku bez okuliarov? Ľudia, ktorým slabne zrak, sa väčšinou domnievajú, že starnú, a tak rezignujú a nosia stále silnejšie okuliare. Stúpenci Batesovej metódy ale tvrdia, že niekoľko jednoduchých cvičení zraku pomáha udržať oči silné a zdravé a že tiež zabraňuje ich nesprávnemu používaniu. Tieto cvičenia vypracoval dr. William H. Bates, očný lekár z New Yorku.

K tomu, aby sa oči uzdravili a zdravé i zostali, doporučuje väčšina terapeutov tiež dobre vyváženú stravu - nie nutne vegetariánsku - a zároveň i doplnky pre zdravú výživu, ktorá by ale mala byť aplikovaná pod náležitým odborným dohľadom.

Cvičenia sú vlastne pre oči telocvikom nie liekom, nie sú preto určené k liečbe očných chorôb, ako napr. šedého zákalu či zeleného zákalu. V podobných prípadoch by ste vždy mali vyhľadať očného lekára. Komu môže cvičenie pomôcť: Cvičenie môže byť užitočné pre každého, či už má zrak akokoľvek dobrý či zlý. Svojpomoc: Akonáhle sa naučíte základné cvičenie, môžete ich ľahko prevádzať doma alebo v práci. Ten najjednoduchší cvik - každých niekoľko sekúnd mrknúť, aby sa oči navlhčili - môžete robiť kedykoľvek.

>Alternatívne terapie - Batesova metóda

Reklama na stránke | Pravidlá | Kontakt | Na stiahnutie | Cookies * Veštenie naživo zabezpečuje Mediatex s.r.o., P.O.BOX 60, 830 00, Bratislava 3, cena 1 min. hovoru 1,60 EUR s DPH.

OK

×