Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Odkaz dňa

Šťastie nie je pôžitok, je to víťazstvo.

- anonym -

Prihlásenie

Zapamätať

Biorytmus

Hľadaj znamenie

Alternatívne terapie

V dnešnej dobe sa môžete stretnúť s veľkým množstvom rôznych alternatívnych terapií sľubujúcich zlepšenie vášho zdravia či už duševnmého, alebo fyzického. Aby ste sa v nich lepšie dokázali zorientovať, pripravili sme pre vás nasledujúci prehľad.

Bachove esencie

Táto sada 38 výťažkov získavaných z divoko rastúcich kvetín a rastlín sa nazýva po svojom tvorcovi, anglickom lekárovi dr. Edwardovi Bachovi (1880-1936). Ten začal svoju kariéru v Londýne v roku 1915 ako lekár a bakteriológ. Okrem klasickej medicíny praktizoval tiež homeopatiu a dospel k názoru, že na každý zdravotný problém existuje prírodná liečba.

Po vlastnom ťažkom ochorení v roku 1917 Bach zistil, že má schopnosť intuitívne určovať liečivé vlastnosti rôznych rastlín a choroby, ktoré dokážu liečiť. V roku 1930 opustil svoju dobre zavedenú lekársku prax a usadil sa vo Walese, kde pokračoval v hľadaní liečivých rastlín.

Bach sa domnieval, že rosa na kvetoch je nejakým spôsobom nasýtená ich liečivými schopnosťami, a začal ju zbierať a podávať svojim pacientom. Čoskoro zistil, že jej nedokáže pozbierať dostatok pre všetkých, ktorí sa tejto liečby dožadovali. Začal teda experimentovať a objavil, že keď nechá ležať čerstvé natrhané kvety na hladine čistej pramenitej vody na slnečnom svetle, bude výsledok rovnaký. To mu umožnilo rozlievať svoje lieky do fľaštičiek a predávať - a rovnaký spôsob výroby je používaný dodnes.

Esencie sú určené na to, aby liečili celú osobnosť, nie len príznaky choroby. Základným princípom ich použitia je, že každá porucha - fyzická či psychická - vzniká z dôvodu vnútornej nerovnováhy, na ktorú príroda poskytuje liečbu vo forme liečivých rastlín, slnečného svetla, pramenitej vody a čerstvého vzduchu. Komu môže táto metóda pomôcť: Užívatelia týchto liečivých prostriedkov tvrdia, že prospieť môžu každému. Aj keď sú vyberané podľa psychologických a emočných príznakov, môžu tiež pomôcť pri fyzických problémoch a sú bezpečné. Svojpomoc: Zámerom dr. Bacha bolo, aby užívanie jeho liekov bolo pre každého tak jednoduché, že nie je potrebné radiť sa s profesionálnym terapeutom. Keď si vyberáte Bachovu esenciu, pokúste sa čo najúprimnejšie určiť váš duševný a emočný stav, vaše zvyky, postoje a typické spôsoby jednania a potom si vyberte esenciu alebo esencie, ktoré sa pre vás najviac hodia. Neužívajte ich ale viac ako päť naraz, všeobecne platí, čím menej, tým lepšie. Dr. Bach veril, že existuje typová esencia, zodpovedajúca povahe každého jednotlivca a jeho typu osobnosti, a že môže byť nutné užívať takú esenciu dlhé obdobie, zatiaľ čo ostatné je možné používať na dočasné problémy. Určiť tú pravú môže byť problém, terapeuti však odporúčajú užívateľom vybrať si tie, ktoré v nich budia zaľúbenie a nie experimentovať.

Užívajte štyri kvapky rozriedenej esencie štyrikrát denne ako prvú a poslednú vec denného programu (ráno a večer). Kvapky je tiež možné užívať s trochou vody, alebo ich nakvapkať priamo na jazyk za predpokladu, že sa jazyk nedotkne kvapkadla, mohlo by totiž dôjsť k prenosu baktérii do roztoku a tým k jeho skazeniu. Dr. Bach doporučoval, aby si užívateľ pri každej dávke predstavoval, ako liečivé svetlo preniká celou jeho bytosťou.

Bachove esencie majú byť bezpečné pre bábätká a deti a dokonca aj pre zvieratá. 20 ml roztoku vystačí asi na desať dní, počas ktorých môžete vyskúšať inú kombináciu. Prestaňte esencie užívať vždy, keď cítite, že už nie sú potrebné, a obnovte dávky, ak sa problém objaví znovu. Ak ale príznaky pretrvávajú, navštívte lekára alebo psychoterapeuta a neodkladajte túto návštevu len preto, že užívate Bachov extrakt.

Zásobný roztok uchovávaný na chladnom, tmavom mieste vydrží ľubovoľne dlho, rozriedený liek však len asi tri týždne. Na predĺženie životnosti k nemu pridajte asi jednu tretinu alkoholu - tradične sa k tomu používa brandy. Za horúceho počasia ponechávajte rozriedené lieky v chladničke a pridajte k nim trochu brandy alebo jablčného octu, aby ste zabránili ich skazeniu. Zbavte sa akýchkoľvek roztokov, u ktorých sa vyvinie sediment alebo zatuchlý zápach. Prázdne fľaštičky a sklenené časti kvapkadiel sterilizujte pred ďalším použitím niekoľkominútovým prevarením vo vode, do ktorej pridáte lyžičku jablčného octu.

>Alternatívne terapie - Bachove esencie

Reklama na stránke | Pravidlá | Kontakt | Na stiahnutie | Cookies * Veštenie naživo zabezpečuje Mediatex s.r.o., P.O.BOX 60, 830 00, Bratislava 3, cena 1 min. hovoru 1,60 EUR s DPH.

OK

×