Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Odkaz dňa

Šťastie nie je pôžitok, je to víťazstvo.

- anonym -

Prihlásenie

Zapamätať

Biorytmus

Hľadaj znamenie

Alternatívne terapie

V dnešnej dobe sa môžete stretnúť s veľkým množstvom rôznych alternatívnych terapií sľubujúcich zlepšenie vášho zdravia či už duševnmého, alebo fyzického. Aby ste sa v nich lepšie dokázali zorientovať, pripravili sme pre vás nasledujúci prehľad.

Averzívna terapia

Táto technika sa používa v behaviorálnej terapii. Ide o výuku s pomocou trestov, kedy sa klientovi nežiadúci návyk či správanie asociuje s nepríjemnou skúsenosťou. Napríklad alkoholikom sa niekedy podáva prípravok antabus (disulfiram), po ktorom sa im, pokiaľ začnú piť, urobí veľmi nevoľno. U ťažkých fajčiarov sa používa podobne účinkujúca látka. Je im potom zle už len z vône tabaku.

Podľa terapeutov sa dané chovanie a nepríjemná skúsenosť, ktorá nasleduje, v mysli klienta spoja natoľko, že sa návyk či závislosť zlomí a správanie dotyčného sa zlepší.

Veľmi ale záleží na klientovej sile vôle a odhodlaní prekonať závislosť, nech už je akákoľvek. Ak sa mu podarí vytvoriť si správny prístup k problému, má averzívna terapia omnoho väčšiu nádej na úspech. Pri pozitívnom prístupe klienta je vraj táto technika účinná asi v jednej pätine prípadov.

>Alternatívne terapie - Averzívna terapia

Reklama na stránke | Pravidlá | Kontakt | Na stiahnutie | Cookies * Veštenie naživo zabezpečuje Mediatex s.r.o., P.O.BOX 60, 830 00, Bratislava 3, cena 1 min. hovoru 1,60 EUR s DPH.

OK

×