Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Odkaz dňa

Šťastie nie je pôžitok, je to víťazstvo.

- anonym -

Prihlásenie

Zapamätať

Biorytmus

Hľadaj znamenie

Alternatívne terapie

V dnešnej dobe sa môžete stretnúť s veľkým množstvom rôznych alternatívnych terapií sľubujúcich zlepšenie vášho zdravia či už duševnmého, alebo fyzického. Aby ste sa v nich lepšie dokázali zorientovať, pripravili sme pre vás nasledujúci prehľad.

Aurikulárna terapia

Liečenie prostredníctvom uší. Aurikulárni terapeuti tvrdia, že ošetrením iba jednej časti pacientovho tela – uší, môžu vyliečiť problémy v iných častiach jeho telesného systému. Napríklad bolesť v pravom ramene liečia obvykle prostredníctvom pravého ucha; ošetrenie ľavého ucha však často prináša rovnaké výsledky.

Metóda sa podobá akupunktúre. Terapeuti tvrdia, že je na uchu viac než 200 akupunktúrnych bodov, ktoré sú fyzicky prepojené s určitými časťami tela. Stimuláciou nervových zakončení príslušných bodov je po nervoch vyslaná liečivá vlna do tej časti tela, ktorá chorľavie. Terapeuti tiež tvrdia, že akýkoľvek problém alebo ochorenie časti tela má účinok na zodpovedajúci bod na uchu. Ten sa môže prejaviť v podobe uzliniek, bielych škvŕn, jaziev alebo ekzémov.

Komu môže aurikulárna terapia pomôcť ? Terapia má byť veľmi užitočná pri zvládaní a zmiernení rôznych typov závislostí vrátane alkoholizmu, závislosti na drogách, potravinách a tabaku. Môže tiež pomôcť ľuďom trpiacim artritídou, astmou, problémami tráviaceho systému, migrénou a tým, ktorí trpia duševnými poruchami a problémami s močovými cestami. Hovorí sa tiež, že je vysoko účinná pri zvládaní bolesti.

Pri konzultácii s terapeutom vám terapeut zostaví kompletnú anamnézu. Potom nasleduje starostlivá prehliadka pacientových uší, pri ktorej sa hľadajú nezvyklé škvrny alebo deformity. Terapeut tiež venuje pozornosť povrchu pokožky, z ktorého sa vraj mnoho dozvie o stave pacientovho zdravia. Napríklad suchá a šupinatá koža nad akupunktúrnymi bodmi prislúchajúcimi pľúcam môže ukazovať na astmu alebo pľúcnu infekciu. Diagnostiku akupunktúrnych bodov terapeut obvykle praktikuje malou sondou s tupým zakončením. Prechádza ňou po pokožke ucha a hľadá miesta, kde pri ich dotyku má pacient nepríjemné pocity. Tie vyznačujú bod alebo body, ktoré majú byť ošetrené.

Iná metóda používa elektronický detektor bodov. Pacient drží kovovú elektródu, ktorá je pripojená k meradlu. Terapeut drží druhú elektródu, ktorá vyzerá ako prepisovacia ceruzka s tupým zakončením. Prechádza ňou cez body na pacientovom uchu a každá anomália sa prejaví na meradle.

Spôsoby liečby: Mnoho terapeutov využíva manipuláciu s akupunktúrnymi ihlami, ktoré sú umiestnené vo vyhľadaných akupunktúrnych bodoch. Terapeut môže do ihiel vpúšťať i elektrické impulzy. Pacienti nepociťujú žiadnu bolesť a obvykle zisťujú, že im to prináša úľavu.

>Alternatívne terapie - Aurikulárna terapia

Reklama na stránke | Pravidlá | Kontakt | Na stiahnutie | Cookies * Veštenie naživo zabezpečuje Mediatex s.r.o., P.O.BOX 60, 830 00, Bratislava 3, cena 1 min. hovoru 1,60 EUR s DPH.

OK

×