Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Odkaz dňa

Šťastie nie je pôžitok, je to víťazstvo.

- anonym -

Prihlásenie

Zapamätať

Biorytmus

Hľadaj znamenie

Alternatívne terapie

V dnešnej dobe sa môžete stretnúť s veľkým množstvom rôznych alternatívnych terapií sľubujúcich zlepšenie vášho zdravia či už duševnmého, alebo fyzického. Aby ste sa v nich lepšie dokázali zorientovať, pripravili sme pre vás nasledujúci prehľad.

Alexanderova metóda

Správne držanie tela posilňuje zdravie. Pomocou Alexanderovej metódy sa môžete naučiť správne držať telo, a to je potom schopné fungovať prirodzenejším, uvoľnenejším a účinnejším spôsobom. Má ísť o úplne bezpečnú metódu k nastoleniu harmonického stavu tela i mysle a k odstráneniu rady zdravotných problémov, siahajúcich od bolestí chrbta k bolestiam hlavy.

Metódu vyvinul austrálsky herec Frederic Matthias Alexander, ktorý zistil, že stráca na scéne hlas, a neskôr objavil, že tento problém môže odstrániť zlepšením držania tela. Tento jeho objav sa stal základom celej metódy pre "preškolenie" pohybov tela a jeho držania. Dnes nájdeme Alexanderove výukové strediská a terapeutov-učiteľov v hojnom počte častí sveta. Výuka prebieha individuálne a učitelia hovoria radšej o "žiakoch" než o pacientoch.

Komu môže táto metóda pomôcť? Učitelia tvrdia, že Alexanderova metóda pomáha ľuďom každého veku a najrôznejších postavení a povolaní zlepšením zdravia, emočnej pohody, duševnej sviežosti a odolnosti voči stresu. Britský spisovateľ Aldous Huxley povedall, že táto metóda nielen zlepšila jeho fyzické a duševné zdravie, ale spôsobila i "všeobecné zintenzívnenie vedomia na všetkých úrovniach.

Zoológ a etológ profesor Nikolaas Tinbergen, poctený v roku 1973 Nobelovou cenou za fyziológiu a lekárstvo, povedal pri príležitosti jej prevzatia, že Alexanderova metóda priniesla význačné zlepšenie v tak rozdielnych veciach, akými sú vysoký krvný tlak, dýchanie, kvalita spánku, celková naladenosť a mentálna sviežosť... a rovnako v tak jemných činnostiach, akou je hra na strunový nástroj. Stal sa žiakom tejto metódy behom svojej práce v Cambridgi.

Výsledkom zlepšeného držania tela je, že ľudia, ktorým výcvik pomohol, sa stávajú skutočne vyššími, pretože stoja rovnejšie. Výcvik sa tiež používa pre zlepšenie výkonov športovcov, tanečníkov a verejných rečníkov. Úspešné pôsobenie je udávané pri liečení depresií, vyčerpania, úzkosti, bolesti hlavy z napätia, vysokého krvného tlaku, dýchacích problémov, vredov tráviaceho traktu, syndróme dráždivého trakčníku, zápale hrubého čreva, reumatoidné artritídy, osteoartritídy, bolesti v dolnej časti chrbtice, pri ishiase a astme.

>Alternatívne terapie - Alexanderova metóda

Reklama na stránke | Pravidlá | Kontakt | Na stiahnutie | Cookies * Veštenie naživo zabezpečuje Mediatex s.r.o., P.O.BOX 60, 830 00, Bratislava 3, cena 1 min. hovoru 1,60 EUR s DPH.

OK

×