Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Odkaz dňa

Šťastie nie je pôžitok, je to víťazstvo.

- anonym -

Prihlásenie

Zapamätať

Biorytmus

Hľadaj znamenie

Alternatívne terapie

V dnešnej dobe sa môžete stretnúť s veľkým množstvom rôznych alternatívnych terapií sľubujúcich zlepšenie vášho zdravia či už duševnmého, alebo fyzického. Aby ste sa v nich lepšie dokázali zorientovať, pripravili sme pre vás nasledujúci prehľad.

Akupresúra

Všetci túto formu liečenia inštinktívne používame, keď si napríklad masírujete rukami čelo, aby ste zmiernili bolesti hlavy. Masáž je vrodená intuitívna činnosť, ale tradičná orientálna medicína, praktizovaná viac ako 3000 rokov v Číne a Japonsku, rozvinula tento úkon v liečebné umenie, využívajúce systém zvláštnych masážnych bodov. Akupresúra je kombináciou masáže a akupunktúry, ktorá je jej predchodkyňou. Je stále široko využívaná v japonských domácnostiach.

Namiesto vpichovania ihiel používajú liečitelia silný tlak palcov alebo končekov prstov v miestach akupresúrnych bodov, zhodných s akupunktúrnymi, čo prináša úľavu od bolesti.

Akupresúra má vraj posilňovať samoliečivé schopnosti tela, zvyšovať vitalitu a pôsobiť preventívne proti ochoreniam. Podobná ako akupunktúra sa používa k vyrovnávaniu tokov energie, nazývanej ČCHI, ktorá má pretekať neviditeľnými kanálmi, známymi ako meridiány.

Akupresúra môže ale iba zmierniť príznaky a musí sa používať spoločne s inými liečebnými postupmi, napríklad s naturopatiou. Liečitelia tvrdia, že úspešne zmierňuje veľké množstvo problémov vrátane alergie, artritídy, astmy, bolestí chrbta, obehových problémov, nespavosti, migrény a napätia.

Nezabudnite ale, že niektoré bolestivé príznaky sú varovnými signálmi vážnych ochorení, preto sa vždy poraďte s lekárom, pokiaľ hodláte používať akupresúru na čokoľvek iného než bežné problémy, ktoré by ste doma ľahko zvládli.

>Alternatívne terapie - Akupresúra

Reklama na stránke | Pravidlá | Kontakt | Na stiahnutie | Cookies * Veštenie naživo zabezpečuje Mediatex s.r.o., P.O.BOX 60, 830 00, Bratislava 3, cena 1 min. hovoru 1,60 EUR s DPH.

OK

×